• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

20 هزار کودک افغانی واکسینه شدند

مسئول بیماری‌های واگیردار مراکز بهداشت استان اصفهان گفت: خوشبختانه صد درصد کودکان زیر پنج سال افغانی، امسال قطره فلج اطفال دریافت کردند.

رضا فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، با اشاره به مرحله نخست واکسیناسیون 20 هزار کودک زیر پنج سال اتباع خارجه به مدت سه روز، اظهار کرد: نوبت دوم اين طرح نیز 22 الی 24 اردیبهشت ماه سال جاري اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تجویز قطره فلج اطفال در درب منزل اتباع خارجه صورت گرفته است، افزود: این اقدام به صورت هم زمان در تمام کشور انجام شده است. تجویز قطره فلج اطفال طی دو نوبت در فروردین و اردیبهشت ماه به دلیل اهمیت ریشه کن کردن بیماری فلج اطفال انجام می شود.

مسئول بیماری‌های واگیردار مراکز بهداشت استان اصفهان، تصریح کرد: خوشبختانه بیماری فلج اطفال در بیشتر کشورهای دنیا ریشه کن شده است و تنها در دو الی سه کشور باقی مانده که دو مورد از این کشورها همسایه ایران هستند.

فدایی افزود: کشورهای افغانستان و پاکستان از جمله کشورهایی هستند که هنوز این بیماری در آنها ریشه کن نشده است و تردد زیاد اتباع به ایران این خطر را فراهم می کند که به دلیل اینکه سیستم بهداشت واکسیناسیون این کشورها به نظم و انضباط بهداشت ایران نیست این بیماری را منتقل کنند و این در حالی است که این بیماری 15 سال است که در ایران مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از عود مجدد این بیماری، این قطره در دو نوبت در بهار هر سال به کودکان افغانی داده می شود تا در صورتی که ایمنی  بدن آنها نسبت به این بیماری ناقص است کامل شود و انتقال بیماری احتمالی از کودکان افغانی به ایرانی و حتی میان کودکان افغانی جلوگیری شود.

کدخبرنگار: 13025انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: