• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-13795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آشوری:

بیمه سلامت اتباع خارجی، یک سال دیگر تمدید شد

سرپرستی بیمه سلامت کاشان گفت: دفترچه بیمه اتباع و مهاجران ساکن در مناطق شمال استان اصفهان که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، مسلم آشوری با اعلام این خبر، اظهار کرد: تفاهم نامه بیمه سلامت اتباع خارجی که با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل متحد و سازمان بیمه سلامت ایران و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور امضا شده بود از ششم اسفند 96  تا  پنجم اسفند سال جاری دارای اعتبار است.

وی افزود: اتباع خارجی در گروه صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت تحت پوشش قرار می گیرند و به گروه بیماران خاص، آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر تقسیم می شوند که حق سرانه گروه اتباع خارجی بیمار خاص و آسیب پذیر و خانواده های ایشان توسط کمیساریای عالی پناهندگان پرداخت می شود.

سرپرستی بیمه سلامت کاشان تصریح کرد: اتباع خارجی غیر آسیب پذیر نیز با پرداخت حق بیمه سرانه به مبلغ ماهیانه هر نفر  488 هزار و 889 ریال، ماهیانه با رعایت شرایط خانوار از خدمات بیمه سلامت برخوردار می شوند.

وی تاکید کرد: دفترچه بيمه سلامت اتباع خارجي تنها در مراكز درمانی دولتي دانشگاهي قابل قبول است که در بخش های بستري، بستری موقت و سرپايي مي توانند از خدمات بیمه ای  استفاده کنند.

آشوری گفت: اگر اتباع خارجي در مراكز دولتي دانشگاهي معاینه شوند، مي توانند داروهای لازم را از داروخانه هاي خصوصي دريافت كنند، اما اگر بيمه شده به مراكز خصوصي، خيريه و حتي عمومي دولتي غيردانشگاهي مراجعه كند نسخه و آزمايش هاي بيمار تحت پوشش قابل قبول نخواهد بود.

وی افزود: اتباع خارجی می توانند بدون محدودیت زمانی، برای استفاده از بیمه سلامت با در دست داشتن کارت آمایش معتبر خود و خانواده هایشان به دفاتر پیشخوان دولت واقع در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده و پس از صدور دفترچه از خدمات بستری، بستری موقت و سرپایی در بیمارستان های دولتی بهره مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: