• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-993-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اصفهان چشم انتظار برج فناوری و ساختمان‌های سبز

 رئیس پارک علم و فناوری شیخ بهایی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ساخت برج فناوری 14 طبقه و اولین ساختمان سبز در این مجموعه خبر داد.

حمید مهدوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اظهار کرد: ساخت برج فناوری در پارک علم و فناوری شیخ بهایی واقع در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در مراحل پایانی است و پیش فروش واحدهای آن از نیمه سال گذشته آغاز شده است و تا نیمه اول سال 1398، این برج 14 طبقه با 120 واحد اداری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: شرکت‌هایی که به عنوان واحدهای فناوری مجوز پذیرش در شهرک را داشته باشند و شرکت‌هایی که از معاونت فناوری تاییدیه دانش بنیان دارند، می‌توانند واحدهای این برج را به عنوان دفتر کاری انتخاب و از مزایای آن استفاده کنند.

رئیس پارک علم و فناوری شیخ بهایی با بيان اینکه قوانین منطقه آزاد بر کار شرکت‌های ساکن برج فناوری حاکم است، ادامه داد: هزینه‌های توسعه بازار، دسترسی به آزمایشگاه‌ها، كارگاه‌ها، معافیت‌های مالیاتی، معرفی محصول از طریق نمایشگاه‌ها و ارتباطات خارجی و سایت‌های خبری از دیگر مزایایی است که این شرکت‌ها از آن بهره‌مند می‌شوند.

مهدوی در خصوص استفاده از انرژی‌های خورشیدی در ساختمان‌های پارک علم و فناوری، از شروع ساخت اولین ساختمان سبز در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از نیمه سال جاری خبر داد و گفت: اولین ساختمان سبز با انرژی‌های تجدید پذیر و خورشیدی و بدون استفاده از انرژی‌های فسیلی به عنوان پروژه پایلوت ساخته می‌شود و محل استقرار شرکت‌های سازنده ساختمان‌های سبز خواهد بود.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: