• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-4495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

گرامیداشت مقام کارگر با حمایت از تولید داخلی

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل گفت: بهترین راه حمایت از کار و کارگر حمایت عملی از تولید داخلی است.

مهندس جواد صدیقیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، اظهار کرد: در جامعه کارگران نقش پر رنگی در شکوفایی اقتصاد داخلی بر عهده دارند و جا دارد بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: کارگر در جامعه پیامبر(ص) چنان جایگاهی داشت که ایشان بر دست و گونه کارگر بوسه می زدند و کرامت و ادای حق کارگر را مدام به همگان گوشزد می کردند و این نشان از مقام کارگر در شکوفایی جوامع حتی در صدر اسلام است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل تصریح کرد: نباید کارگران سنگ زیرین آسیاب باشند و مشکلات جامعه آنها را چنان آزار دهد که دچار نا امیدی شوند و از کیفیت کارشان کم شود، باید بیش از پیش مورد توجه عملی قرار گیرند و چرخ زندگی شان بچرخد تا چرخ اقتصاد مملکت به روانی حرکت کند و از وابستگی نجات پیدا کنیم.

صدیقیان به جامعه کارگری آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: با توجه به اسناد موجود آران و بیدگل از شهرهای نمونه کارگری در استان و حتی کشور است و با همکاری خیرین اقتصادی و انبوه کارگاه‌ها و شرکت‌های فرش و صنایع مرتبط با فرش آران و بیدگل دارای کمترین درصد بیکاری کشوری و نمونه استانی است.

وی گفت: کارگران حدود ۸۰ درصد جمعیت شهرستان را شامل می شوند و با وجود مشکلات عدیده اقتصادی کشور و تحریم ها اینجا همچنان قلب اقتصاد فرش ایران و خاورمیانه است و این به واسطه حضور و فعالیت کارگران متعهد و کارفرمایان خیر است که قلبشان برای شکوفایی و رونق اقتصادی مردم شهرشان می تپد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل به برنامه های هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: تجلیل از خانواده های شهید کارگی، غبار روبی گلزار شهدا، تجلیل و بزرگداشت کارگران نمونه شهرستان با حضور مقامات شهرستان و استان و برنامه های تجلیل از صاحبان صنایع به عنوان افراد خیر و نقش آفرین در اقتصاد شهرستان مورد توجه اداره کار در هفته کار و کارگر قرار دارد.

صدیقیان خاطرنشان کرد: بهترین روش برای حمایت از تولید و کالای داخلی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، توجه عملی به تولید داخلی، حمایت از کارفرمایان، رفع موانع تولید داخلی و چشم داشتن به تخصص وتعهد نیروهای داخلی است.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۴

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: