• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر کار:

چالش های کشور توسط نخبگان قابل حل است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید دعواهای سیاسی را در کشور کنار بگذاریم گفت: ایران کشوری نیست که نتوانیم با چالش ها و ابرچالش های آن مقابله کنیم و به طور قطع مشکلات موجود توسط فرهیختگان، نخبگان و منابع گسترده قابل حل شدن است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، سید حمید کلانتری پیش از ظهر امروز (شنبه) در بیست و نهمین جشنواره امتنان از کارگران استان اصفهان، با بیان اینکه همه برای حل مشکلات اقتصادی کشور باید تلاش کنیم، اظهار کرد: ایران کشوری نیست که نتوانیم با چالش ها و ابرچالش های آن مقابله کنیم و به طور قطع مشکلات موجود توسط فرهیختگان، نخبگان و منابع گسترده قابل حل شدن است.

وی با تاکید بر اینکه در برابر مشکلات موجود باید رفیق باشیم و گله گذاری ها را کم کنیم، تصریح کرد: به طور قطع مشکلات صنعت و جامعه کارگری و اقتصادی کشور حل نشدنی نیست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان اصفهان چشم و چراغ کشور است، تصریح کرد: این استان دارای پتانسیل های بسیار، افراد فرهیخته و ثروتمند است در این فضا اصفهان نه تنها نباید مشکلی داشته باشد بلکه باید دست استان های دیگر را بگیرد.

وی با پیشنهاد اینکه اصفهان با پتانسیل های موجود خود باید معین چند استان دیگر باشد، گفت: همه باید دعوای سیاسی را کنار بگذاریم و در راستای پیشرفت اقتصاد کشور حرکت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در این مراسم با تاكيد بر اينكه مهمترين مولفه توليد، نيروي انساني است، اظهار كرد: هر چند كه شاهد رشد تكنولوژي و ربات هاي كارگر هستيم، اما هنوز نقش نيروي كار پررنگ است.

 محسن نيرومند با بيان اينكه ما در بخش تامين منابع كمبودي نداريم، افزود: در اين فضا ما ٢ هزار ميليارد تومان منابع مالي براي ايجاد اشتغال هزينه كرده ايم.

وي تصريح كرد: مشكل امروز ما نيروي انساني كارآمد، نخبه و خلاق است و در اين راستا براي ايجاد خلاقيت و نوآوري اين جشنواره برگزار مي شود و امسال نيز بيست و نهمين سال برگزاري جشنواره امتنان از کارگران استان در راستاي بهبود توليد و كاهش خروج نرخ ارز از كشور برگزار می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به ثبت نام ٣٦٦٥ نفر در سامانه شركت در این جشنواره اشاره كرد و گفت: با بررسي هاي صورت گرفته هشت نفر به عنوان كارگر نمونه و سه گروه كار نمونه نيز در استان انتخاب شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: