• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فولادگر خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان

با نمایندگان مجلس همفکری کنید

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت نظارتی نمایندگان مجلس برای تصویب لوایح منابع پایدار درآمد شهرداری‌ها، لوایح مدیریت و توسعه شهری و بافت‌های فرسوده استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، حمیدرضا فولادگر امروز (یکشنبه) در صحن علنی شورای شهر اصفهان اظهار کرد: بین اعضا شورای شهر و نمایندگان مجلس باید ارتباط و همفکری بیشتری وجود داشته باشد. باید از ظرفیت نظارتی نمایندگان مجلس برای تصویب لوایح منابع پایدار درآمد شهرداری‌ها، لوایح مدیریت و توسعه شهری و بافت‌های فرسوده استفاده کرد.

وی ادامه داد: در زمینه بافت‌های فرسوده؛ اخیرا با تصمیم جدید دولت و شورای پول و اقتصاد برای اعطای وام‌های شش و هشت درصد و بخشودگی 50 درصد از عوارض توسط شهرداری، برنامه ریزی شده است.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که مسکن مهر برای حل کمبود مسکن در شهرهای کوچک در نظر گرفته شد، پس از انجام مطالعات توسط وزارت خانه‌ها به بهره گیری از بافت‌های فرسوده و حل مشکلات حاشیه نشینی برای پاسخگویی به نیاز مسکن در کلان شهرها دست یافتند. توسعه حمل و نقل عمومی و قطار شهری نیز از جمله اقدامات برای حل مشکل کلان شهرها است.
 
فولادگر با اشاره به ساخت و سازهای محدود در مناطق محروم شهر بر خلاف سایر مناطق برخوردار، گفت: برای توسعه متوزان در شهر باید از تمامی منابع بهره گیری کنیم. و در بحث فرهنگی نیز باید به ورزش و فرهنگ و مباحث دینی و مسجد محوری شهروندان توجه داشته باشیم.
 
وی بر ضرورت ایجاد فضای سبز در اصفهان به دلیل آلودگی هوا تاکید کرد و افزود: فضای سبز با حیات و سلامتی مردم ارتباط دارد و برای مدیریت آن باید از روش‌های آبیاری و کشت را اصلاح کنیم. در خصوص موضوع کمبود آب با احیای رژیم حقوقی زاینده رود و قطع حق آبه‌های غیر مجاز، قطع برق پمپا‌ژهای غیر مجاز در بالادست زاینده رود، اصلاح الگوی مصرف و پیگیری طرح‌های انتقال آب باید این بحران آبی را پشت سر بگذاریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: