• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-3190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاج‌الدین:

400 هزار نفر در شرق در معرض مشکلات اجتماعی هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی این کلانشهر گفت: بیش از 400 هزار نفر در مناطق حاشیه‌ای شرق اصفهان در معرض معضلات اجتماعی، اعتیاد و طلاق زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، ناهید تاج الدین صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای شهر اصفهان اظهار کرد: در هفته فرهنگی اصفهان شاهد کارهای خوب و قابل قبولی در سطح شهر بودیم. مباحثی را که نمایندگان در مجلس دنبال می‌کنند شاید برای مردم ملموس نباشد اما این موضوع در شهرداری متفاوت است و به این صورت است که یک فرد از زمان تولد تا مرگ با خدمات شهرداری در ارتباط است.

وی با تاکید بر اینکه مردم از شورای شهر و شهرداری انتظار دارند اتفاقات جدیدی در سطح شهر ببیند، ادامه داد: در هفته فرهنگی اصفهان با برپایی نمایشگاه‌ها، برنامه‌ها و جشن‌های متنوع در چهارباغ، شور ونشاط در مردم ایجاد شد. مردم به علت خشکی زاینده رود آمار افسردگی در میان‌شان و بخصوص در میان زنان روز به روز در حال افزایش است. برای حل این مشکل از شهرداری به واسطه مالکیت درصد قابل توجهی از کاربری‌های فرهنگی‌ و تفریحی می‌توان برای افزایش شادی و نشاط میان مردم استفاده کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعضا شواری شهر تصمیم گیر و تصمیم ساز هستند، گفت: پارلمان شهری و مجلس برای خدمت بیشتر به مردم شهر و بررسی موضوعاتی است که به طور مستقیم بر مردم اصفهان تاثیر می‌گذارد. همانطور که در لایحه بودجه 97، پیشنهاداتی بود که توسط شهرداری رصد می‌شود. در بودجه 97 اعتباراتی هست که برای تخصیص آن نیاز به پیگیری داریم.

تاج الدین تصریح کرد: آلودگی هوای اصفهان با احداث کنارگذر شرق که از 8 سال گذشته متوقف شده بود، کاهش می‌یابد. پروژه کنارگذر شرق با پیگیری‌های انجام شده با سرعت در حال پیش‌روی است، فاز اول آن به اتمام رسیده است و فاز دوم آن در حال اجرا است. در مسائل فرهنگی شهر نیز در پردیس سینمایی چهارباغ تسهیلات و امکاناتی با همکاری بخش خصوصی در نظر گرفتیم. پروژه سینما ساحل نیز مدتی است در دست ساخت و آماده سازی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اصفهان بیش از 400 هزار نفر در مناطق حاشیه‌ای شرق اصفهان در معرض معضلات اجتماعی، اعتیاد و طلاق زندگی می‌کنند، افزود: بر خلاف اینکه تعداد قابل توجهی سازمان‌ مردم نهاد و خیریه در اصفهان مشغول به کار اند، اما به دلیل موازی کاری و عدم مدیریت، به طور صحیح نمی‌توانندکاری از پیش ببرند. و تنها شهرداری است که قادر به مدیریت و ساماندهی این سازمان‌ها هستند. قابل ذکر است 11 درصد از بافت شهر اصفهان فرسوده است و 20 درصد از جمعیت شهر ساکن این بافت فرسوده هستند.

وی در خصوص مشکلات آب با تاکید بر اینکه موضوع آب اصفهان در سال‌های قبل و در دولت‌های قبل مورد ظلم واقع شده است، گفت: بحران آب بحث اساسی جلسات نمایندگان اصفهان است و این موضوع نه فقط به خاطر اصفهان، بلکه به دلیل تحت شعاع قرار دادن تعداد قابل توجهی از استان ‌ها و کمبود آب در سایر نقاط کشور، این روزها در تمامی جلسات وزراتخانه‌ها مطرح می‌شود.

 تاج الدین با اشاره به اینکه مبلغی نه چندان قابل توجه به حساب کشاورزان واریز شده است، خاطرنشان کرد: برای اشتغال کشاورزان اقدام به راه اندازی گلخانه‌ها و اشتغال‌زایی از طریق صنایع دستی و گردشگری در روستاها کردیم که در این راستا باید بودجه یک و نیم میلیارد دلاری را جذب کنیم تا این فرصت از دست نرود.

وی خاطر نشان کرد: تلاش‌های استاندار اصفهان برای حل معضل آب اصفهان و مطرح کردن این مشکل در سطح ملی قابل تقدیر است.

به گزارش ایسنا وی به اقدامات استاندار برای شروع دوباره پروژه تونل و سد سوم که از پیش متوقف شده بود نیز اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: