• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-5395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:

اتحاد و انسجام منطقه ای، توسعه به همراه دارد

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: اتحاد و انسجام منطقه ای و پایبندی کامل به آن در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها یک شاخص محوری و اساسی است که می تواند پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشد.

 به گزارش ایسنا _منطقه اصفهان در کاشان، علی رسول زاده اظهار کرد: روز شوراها در تقویم می تواند فراتر از جنبه های نمادین، کارکردهای مهمتری نیز پیدا کند تا با اجتماع نخبگان در خصوص شناسایی ضعف ها و قوت های حرکت شورایی، نسبت به تعریف راهبردهای با نفوذ اقدام کرد.

وی افزود: امروز نباید هر شهر و شهرستان فقط به فکر منافع فردی، گروهی و منطقه ای خود باشد و نسبت به مباحث فراشهری و فرامنطقه ای بی توجه بماند.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان تاکید کرد: باید در قالب طرح های روشن، نقش و نقشه مان را نسبت به شهرهای مجاور خود روشن کنیم و با ائتلاف های پایدار مدیریتی، ضعف های هم را جبران کرده و بر قوت های هم بیفزاییم.

رسول زاده تصریح کرد: بی تردید در سطح منطقه، طرح های مشترکی داریم که یک شهر یا یک گروه سیاسی، به تنهایی نمی تواند از عهده اجرای برآید، اما در سایه اتحاد و مشارکت جویی جمعی می توانیم آن طرح منطقه ای و ملی را به ثمر برسانیم.

وي گفت: پیشنهاد بنده برای این نشست آن است که در خصوص راهکارهای اتحاد منطقه ای اندیشه و برنامه ریزی کنیم و با افزودن صمیمت ها و کنار گذاشتن منفعت طلبی های گروهی، برای برون رفت از تنگناهای موجود اقداماتی را طراحی و مصوب کنیم.

رسول زاده افزود: امروز همگان به ویژه اهالی شوراها و شهرداری ها به این باور رسیده اند که برای ارتقاء مدیریت شهری نیاز به شاخص ها و خصلت های ویژه ای هستیم که  توانمندسازی شوراها در انتخاب صحیح و دقیق شهردار، کارآمدسازی شوراها در جهت صیانت از کارآمدی شهرداری و نظارت حداکثری بر بودجه ها و برنامه های شهری از جمله آنها است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان تصریح کرد: اتخاذ رویکردهای علمی در تصمیم گیری های شورا، استفاده از ظرفیت های مردمی به ویژه نخبگان و جوانان در پیشبرد اهداف مدیریت شهری و برخورداری از نگاه جهانی همراه با عملکرد منطقه ای در مدیریت شهری از دیگر شاخص هایی است که در مدیریت شهری باید به آن توجه کرد.

رسول زاده افزود: توجه به زمینه های ویژه توسعه شهری نظیر گردشگری، جذب سرمایه، تدوین نقشه های تفصیلی، آموزش های شهروندی، صنایع فرهنگی، بودجه بندی و ارتقاء درآمدهای پایدار، توجه هوشمندانه به بحران هایی نظیر آب، محیط زیست، بحران بیکاری و تورم و توجه به مباحث هویت شهری و پیشگیری از حرکت های خطرناک در مدیریت شهری که منجر به فروپاشی شهرها و از بین رفتن انسجام شهری باید مورد توجه برنامه ریزان شهری در شورا و شهرداری قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، گردهمایی یک روزه روسای شوراهای اسلامی و شهرداران شهرهای حوزه شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به مناسب روز شوراها در محل اتاق بازرگانی کاشان برگزار شد.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: