• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاد گروه علوم تربیتی دانشگاه اصفهان:

مدرک، شغل نیست

استاد گروه علوم تربیتی دانشگاه اصفهان، گفت: داشتن یک مدرک کسی را به شغل مورد نظر نمی‌رساند، توانمندی و مهارت مهم است. امروزه خیلی از دانشجویان دکترا، به دلیل مشغله‌های کاری از ادامه تحصیل انصراف می‌دهند که این نهایت اندوه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، احمدرضا نصراصفهانی امروز (دوشنبه) در هم‌نشست علمی "آینده دانشگاه، دانشگاه آینده" به مناسبت دهه سرآمدی آموزش شهر اصفهان، اظهار کرد: هنگام نقد هر موضوع، باید خودمان را در زمان وقوع بگذاریم. وقتی مردم تشنه‌ آموزش عالی هستند، ترجیح می‌دهند محتاج نان شب باشند، اما از امکانات دانشگاه استفاده کنند. گذشتگان را نباید بی‌انصافانه نقد کنیم.

وی ادامه داد: در جزیره خارک که نفس کشیدن هم دشوار است، چند هزار دانشجو در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند. ذوق تحصیل و دانش در این منطقه بی‌نظیر است. دانشگاه اصفهان 300 برنامه درسی خود را بازنگری کرده است. بازنگری درسی وظیفه ثابت اعضای دانشگاه، تلقی می‌شود.

این استاد نمونه کشوری، اظهار کرد: معلم اگر رسالتش را به درستی انجام دهد خروجی خوبی خواهد داشت. باید در نظر داشته باشیم که داشتن یک مدرک کسی را به شغل مورد نظر نمی‌رساند، توانمندی و مهارت مهم است. امروزه خیلی از دانشجویان دکترا، به دلیل مشغله‌های کاری از ادامه تحصیل انصراف می‌دهند که این نهایت اندوه است.

وی افزود: گمان می‌بریم وقتی علم و دانش افزایش می‌یابد باید تعداد کتا‌بخانه‌ها را گسترش دهیم. کتابخانه‌ها از نظر ابعاد کوچک شده‌اند چون فناوری به میدان آمده است. دانشگاه به کتابخانه زنده است. باید به یادگیری مادام‌العمر دانشجویان توجه داشته باشیم.

نصراصفهانی ادامه داد: آموزش فقط نباید به دانشگاه‌ها ختم شود. دانشجو باید با اخلاق، خلاق و جستجوگر باشد. دانشگاه نیز وظیفه دارد مشکلات جامعه را شناسایی کند و برای حل آن به بررسی بپردازد. با ایجاد تعامل میان پژوهش و آموزش و حذف مرزهای سنتی و مرسوم یادگیری، در این راستا تاثیر گذار خواهیم بود.

وی با اشاره به چگونگی دانشگاه‌ها در آینده، اظهار کرد: توجه به نیاز جامعه و ایجاد نوآوری در آموزش‌ها باید در دانشگاه‌ها نمود عینی پیدا کند. دانشگاه‌ها باید در ارائه آموزش علم انعطاف داشته باشند. با افزایش این‌گونه نشست‌ها و جدی گرفتن استراتژی‌ها می‌توانیم آینده دانشگاه‌ها را به سمت خوبی سوق دهیم.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: