• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در میزگرد تخصصی بررسی وضعیت سنگ اصفهان مطرح شد؛

حجار: توان ارتفا کیفیت صادرات سنگ را نداریم

رییس هیئت مدیره اتحادیه سنگبران اصفهان گفت: توان ارتقا کیفیت صادرات را نداریم، چرا که تبلیغ و شناخت نداریم در حالی که کشورهای هدف را باید بشناسیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا -منطقه اصفهان، حسین حجار عصر امروز (سه شنبه) در میزگرد تخصصی بررسی وضعیت سنگ اصفهان که به همت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه اصفهان و با همکاری شرکت نمایشگاه های استان اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه ضعف مدیریت کشور ما این است که با تعرفه کاشی، سنگ  وارد می کنند و با قیمت بالایی می فروشند، اظهار کرد: خداوند به قدری منابع به ما داده است که از لحاظ منابع معدنی، رنگ، تنوع و جنس کمبود نداریم و تمام سفیران دنیا بازاریاب کشورمان می شوند.

وی با بیان اینکه هیچ گروه تجاری و تبلیغی چه از طرف صنف ما و چه از طرف دولت برای صنعت سنگ نشده است، افزود: باید در تبلیغات هزینه داشته باشیم و خودمان را به دنیا بشناسیم، کارشناس نداریم به گونه ای که حتی در زمینه واردات و صادرات کارشناس گمرگ وجود ندارد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه سنگبران اصفهان با بیان اینکه دغدغه مهم و انتظاری رهبر معظم انقلاب رونق تولید داخلی است، گفت: توان ارتقا کیفیت صادرات را نداریم، چرا که تبلیغ و شناخت نداریم در حالی که کشورهای هدف را باید بشناسیم که چه کشوری چه نوع سنگ را مصرف می کنند.

حجار با گله مندی از شهرداری، گفت: سال 1353 کف خیابان چهار باغ را شخصا سنگفرش کردم و چقدر راه رفتن در این مکان لذت دارد، اما باید پرسید که چرا این کار را در شهر تکرار نمی کنیم. اینها معضلات صنعت سنگ است که ما هیچ حمایتی نداریم.

وی با بیان اینکه 40 درصد از 6 هزار واحد صنفی سنگ در کشور تعطیل است، افزود: متاسفانه 60 درصد دیگر نیز با 30 درصد ظرفیت کار می کنند که با بیکاری ایجاد شده، نیازمند حمایت دولت هستیم.

رییس هیئت مدیره اتحادیه سنگبران اصفهان با تاکید بر اینکه صنعت باید علمی شود، ادامه داد: با دانشگاه های صنعتی اصفهان و آزاد برای ایجاد یک دانشکده برای صنعت سنگ رایزنی کرده ایم تا این کار علمی صورت گیرد و تا زمانی که یک دانشجو از دانشکده فارغ التحصیل شد این امکان را داشته باشد تا کارخانه ای هزینه تحصیلش را پرداخت کند و در این شرایط صنعت و علم با هم ادغام می شوند.

حجار  گفت: با همکاری کارخانه ها یک به ایجاد و راه اندازی نمایشگاه دایمی برای فروش سنگ های تولیدی در اصفهان نیازمند هستیم.

کدخبرنگار:13025


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: