• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ وهنر نصف جهان/

نصف جهان دست در دست فرهنگ و هنر دارد

در شلوغی‌های شهر و میان بحبوحه‌های این روزها شاید نوشیدن یک فنجان قهوه در مکانی آرام بتواند خستگی را از تن انسان بیرون برد اما اگر در رویدادهای فرهنگی حضور یابیم، می‌توان جریان‌ها را با تجربه و آرامش بیش تری پشت سر گذاشته و برای آینده محیا شد. آینده نه یک شهر بلکه آینده ایرانی که دست در دست فرهنگ و تمدن، اصفهان را نصف جهان لقب داده است و آن را جلوه و شکوه یک ایران می‌داند.

به گزارش ایسناـ منطقه اصفهان، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری، امروز و فردا جشن بزرگ نیمه شعبان "روز اردیبهشتی" را با حضور سینا شعبانخانی در ساعت 20 در مجموعه باغ نور برگزار می‌کند.

جشن امضا کتاب و رونمایی از پوستر تئاتر "مصائب لیرشاه پیرامون ادموند" با حضور حمید پور آذری و محمدرضا رهبری در ساعت 21 در مجموعه خانه صفوی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه چاپ‌دستی و تایپوگرافی هنرجویان هنرستان فضیلی در ساعت 16 در نگارخانه سیتی سنتر بازگشایی خواهد شد و تا 19 اردیبهشت در ساعت 10 تا 22 به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه نقاشی "اسب‌ها" آثار هوشنگ سیحون در ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 در مجموعه خانه صفوی برگزار می‌شود و تا 19 اردیبهشت به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه "نکورویان فرخار" آثار عکاسان 4 قاره از افغانستان بدون جنگ در موزه هنرهای معاصر به نمایش گذاشته می‌شود و تا 10 خرداد در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 به روی علاقه مندان باز است.

آثار مجید حجتی در نمایشگاه عکس "صحنه در قاب 2" واقع در کتابخانه مرکزی در ساعت 8 تا 13 و 14 تا 20 آماده بازدید علاقه مندان است و تا 18 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه تصویرسازی سونا گشتاسبی تا 18 اردیبهشت در ساعت 9 تا 12 و 17 تا 20 در گالری نقش خانه به روز علاقه مندان باز است.

نمایشگاه "قلمکار از اصفهان تا استکهلم" شبنم فرایی در موزه حمام علی قلی آقا برگزار شده است و تا 21 اردیبهشت در ساعت 8.30 تا 15.30 و 14 تا 17 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

آخرین روز از نمایشگاه گروهی عکس هنرجویان استاد میلاد غربی در ساعت ۱۶ تا ۲۰ در پشت تکیه حاج میرزا داوود واقع در خیابان کمال به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه "طراحان آزاد" پروژه گروهی طراحی گرافیک تا 10 خرداد در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

امروز نمایشگاه آبرنگ سمیرا گلشنی در ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان برگزار می‌شود و تا 18 اردیبهشت آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

آثار ایزابل اشراقی در نمایشگاه عکس "بازگشت به ریشه‌ها" در محل جنب چهلستون آماده بازدید علاقه مندان است و تا 10 خرداد در ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ ادامه خواهد داشت.

آخرین روز از نمایشگاه آبرنگ استاد "رضا بدرالسماء" در ساعت 17.30 تا 21.30 در نگارخانه ارژنگ برگزار می‌شود.

امروز نمایشگاه آثار علی نصیر در ساعت 12 تا 20 در گالری امروز برگزار می‌شود و تا 23 اردیبهشت آماده بازدید علاقه مندان است.

تئاتر "روی زمین" به کارگردانی ایمان جمشیدیان در ساعت 20.30 در تماشاخانه اصفهان واقع در مجموعه فرشچیان به روی صحنه می‌رود و تا 26 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر کمدی "دل‌مشنگ" به نویسندگی و کارگردانی مهدی شهداد از امروز تا ۶ خرداد در ساعت ۲۰ در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود و علاقه مندان را فرا می‌خواند.

امروز تئاتر شاد و موزیکال "بازی در بازی" به کارگردانی عاطفه نقوی در ساعت 9 تا 10 در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود و تا ۲۶ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر شاد و کمدی "اسد" تا 15 اردیبهشت در ساعت 18.30 در سالن آمفی تئاتر بهزیستی به روی صحنه می‌رود.

تئاتر "هیس آن‌ها اینجا هستند" به نویسندگی و کارگردانی مجید بدیع زاده در ساعت 18 در سالن اصلی مجموعه فرشچیان بر روی صحنه می‌رود و تا ۱۹ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر شاد و موزیکال "چلمن‌خان" به نویسندگی و کارگردانی امیر شیخ جبلی تا 21 اردیبهشت در ساعت 20 در آمفی‌تئاتر اداره راه و شهرسازی برگزار می‌شود.

همچنین تئاتر "کارمند" به کارگردانی رادمهر کشانی و نویسندگی والتر وایکس در ساعت 19.30 در تالار هنر اصفهان به نمایش در می‌آید و تا 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

امروز سینما سپاهان فیلم‌های "به وقت شام"، "تگزاس" و " مصادره" را اکران خواهد کرد. فیلم "لاتاری" نیز در سینما فلسطین به روی پرده می‌رود و فیلم‌های "تگزاس"، "به وقت شام"، "فیلشاه" (انیمیشن)، "لونه زنبور" و "بدون تاریخ بدون امضا" در پردیس سینمایی چهارباغ به روی پرده می‌رود. فیلم‌های "تگزاس"، "لاتاری" و "مصادره" نیز در سینما قدس اکران می‌شود. فیلم‌های "فیلشاه"(انیمیشن) و "لونه زنبور" در سینما فرهنگیان به روی پرده می‌رود.

کد خبرنگار: 13091

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: