• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-7295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مرغداری گلپایگان صنعت کوچکی نیست

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است که مکانی جهت توسعه مرغداران رنگی در نظر گرفته شود تا فعالان این حیطه دچار مشکل نشوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، علی بختیار در جلسه نظام صنفی کشاورزی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: در سال گذشته غرامت تمام مرغداران با پروانه یا بدون پروانه که در اثر آنفلوآنزای مرغی متضرر شده بودند را پرداخت کردیم. 

وی افزود: به دنبال این هستیم که پایه‌های صنعت مرغداری در شهرستان محکم باشد؛ چرا که در غیر این صورت فعالان این حیطه دچار مشکل می‌شوند. مکان یابی مناسب برای هر واحد مرغداری یکی از مسائل مهمی است که نیاز به کمک و همکاری نظام صنفی کشاورزی است.

وی ادامه داد: لازم است که مکانی جهت توسعه مرغداران رنگی در نظر گرفته شود که بقیه فعالان این حیطه دچار مشکل نشوند، در این راه نیاز به یک نظر جمعی داریم که لازم است نظام صنفی کشاورزی در این زمینه اقدام کند. مرغداری در گلپایگان صنعت کوچکی نیست و نیازمند به ساماندهی است.

نماینده گلپایگان و خوانسار در خصوص مدرن سازی شبکه آبیاری گفت: در سال گذشته در روستاهای زیادی آبیاری برقابی به آبیاری مدرن تبدیل شد که از اعتبارات موجود در این راستا توانسته‌ایم 10 میلیارد تومان آن را جذب کنیم.

بختیار افزود: امیدواریم بتوانیم با مدرن سازی شبکه آبرسانی، حق آبه موجود کشاورزی شهرستان را به کل دشت گلپایگان برسانیم که در این صورت دیگر مشکلی نخواهیم داشت.
کدخبرنگار:13083

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: