• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانشگاه كاشان ميزبان كنفرانس بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب

رئيس مركز مطالعات راهبردي روابط فرهنگي و مسئول دبيرخانه دائمي گفتگوهاي ايران و جهان عرب از برگزاري كنفرانس بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب در دانشگاه كاشان خبر داد.

به گزارش ايسنا-منطقه اصفهان، محمدعلي رباني در جمع خبرنگاران در دانشگاه كاشان با بيان اينكه پيشينه غني مشترك معماري و هنر در دو حوزه جغرافيايي ايران و جهان عرب و نقش آن در ارتباطات علمي و فرهنگي در جهان اسلام، موضوع مهمي است كه كمتر بدان پرداخته شده است، اظهار كرد: هدف از برگزار ي اين كنفرانس بين المللي، ارتباط عميق و هرچه بيشتر بين نخبگان دانشگاهي ايران و جهان عرب است.

وي افزود: با توجه به ظرفيت ها و قابليت هاي مثبت كاشان در زمينه هاي مختلف فرهنگي، هنر و معماري با هماهنگي ها انجام شده اين كنفرانس بين المللي در روزهاي بيست و دوم و بيست و سوم ارديبهشت ماه جاري با حضور انديشمندان داخلي و خارجي در دانشگاه كاشان برگزار مي شود.

رئيس مركز مطالعات راهبردي روابط فرهنگي و مسئول دبيرخانه دائمي گفتگوهاي ايران و جهان عرب با بيان اينكه در اين كنفرانس چهره هاي علمي برجسته اي از استادان كشورهاي الجزاير، تونس، سوريه، عراق و عمان حضور دارند، تصريح كرد: اميدواريم با برگزاري اين كنفرانس بين المللي، كاشان به عنوان كانون تعاملات علمي و دانشگاهي بين ايران و جهان عرب  قرار گيرد.

رباني از راه اندازي مجمع علمي هنرمندان ايران و جهان عرب در دانشگاه كاشان خبر داد و افزود: با راه اندازي اين مجمع و دبيرخانه اين نشست هاي علمي، هنري و فرهنگي بين ايران و كشورهاي جهان عرب به طور مستمر تداوم خواهد يافت.

جذب دانشجويان خارجي در دانشگاه كاشان

در ادامه نيز رئيس دانشگاه كاشان يكي از اهداف و سياست هاي دانشگاه را تعاملات و ارتباطات بين المللي دانست و گفت: برگزاري كنفرانس بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب با هدف تعاملات و ارتباطات هر چه بيشتر با كشورهاي جهان عرب برگزار مي شود.

عباس زراعت به 70 فعاليت بين المللي در چهار سال گذشته اين دانشگاه اشاره كرد و افزود: دانشگاه كاشان در بسياري از ارتباطات بين المللي همچون جذب دانشجويان خارجي جزء پنج دانشگاه برتر كشور است.

وي تاسيس رصدخانه بين المللي، ايجاد شعبه آي سي تي پي، راه اندازي آزمايشگاه باستان سنجي و چاپ مقالات علمي محققان اين دانشگاه در مجله ساينس، برگزاري كرسي هاي وقفي بين المللي، سمينارها و كنگره هاي بين المللي را از جمله فعاليت هاي بين المللي اين دانشگاه ذكر كرد و افزود: اميد است با راه اندازي دبيرخانه دائمي كنگره بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب در اين دانشگاه تعاملات و فعاليت هاي بين المللي دانشگاه كاشان ارتقاء يابد.

پذيرش نهايي  56مقاله در كنفرانس بين المللي نقش هنر ومعماري

دبير علمي كنفرانس بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب نيز از ارسال 130 مقاله علمي به دبيرخانه اين كنفرانس خبر داد و افزود: از اين ميان، 80 مقاله در مرحله اوليه مورد پذيرش قرار گرفت و پس از ارسال به داوران كنفرانس، 56 مقاله پذيرش نهايي شد.

احمد دانايي نيا متون ادبي، تاريخي و نسخه شناسي، معماري و تزئينات وابسته و هنر و باستان شناسي را از محورهاي اين كنفرانس دانست و ادامه داد: كنفرانس بين المللي نقش هنر و معماري در ارتباطات علمي ايران و جهان عرب، محصول هم انديشي و همكاري دانشگاه كاشان و سازمان ارتباطات اسلامي است كه به منظور تعامل، واكاوي و شناسايي زمينه هاي مشترك علمي-فرهنگي ميان ايران و جهان عرب در حوزه هاي هنري و معماري برگزار خواهد شد و در پي آن است تا از اين طريق زمينه هاي توسعه فرهنگي و ارتباطات علمي ميان دو حوزه جغرافيايي را ارتقاء بخشد.

اين رويداد بزرگ علمي روز بيست و دوم ارديبهشت ماه سال جاري به مدت دو روز با حضور جمعي از استادان، پژوهشگران و متخصصان ملي و بين المللي در دانشگاه كاشان برگزار مي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: