• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-9995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کاشان:

خانه کار بانوان شهرستان کاشان راه‌اندازی می‌شود

فرماندار کاشان گفت: با هدف استفاده از ظرفیت و مشاوره زنان، تسهیل در ایجاد کسب و کار نوین و رفع موانع اشتغال خانه کار بانوان شهرستان کاشان راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، حمیدرضا مومنیان در نشست با زنان سرپرست خانوار و کارآفرین شهرستان، اظهار کرد: هرچند پرداخت وام حمایتی از وظایف حاکمیتی دولت است، اما اعتماد به نفس و باور درونی بانوان نباید تحت تاثیر حمایت های مالی قرار گیرد.

وی افزود: نباید انتظار داشته باشیم که دولت تولید کننده باشد و مستقیم اقدام به کارآفرینی کند، دولت و نهادها به جای حمایت مالی باید به هدایت مالی کارآفرینان بپردازند که رسیدن به این هدف نیازمند آموزش و مشاوره است.

فرماندار کاشان با نکوداشت مقام معلم و هم چنین گرامیداشت جایگاه کار و کارگر، تاکید کرد: نامگذاری روزها نشان می دهد که در جمهوری اسلامی به بزرگداشت جایگاه و منزلت همه سطوح، لایه ها و طبقات جامعه توجه ویژه ای شده است.

وی با اشاره به انتصاب نخستین مدیر زن شهرستان کاشان در سمت رییس اداره بهزیستی، افزود: دولت تکلیف کرد هرجا ظرفیتی وجود دارد از بانوان در عرصه مدیریتی استفاده کنیم، خوشبختانه اتفاق خوب دولت تدبیر و امید در کاشان به عنوان نقطه شروع رقم خورد و نخستین مدیر زن شهرستان منصوب شد.

مومنیان با تاکید بر لزوم خودباوری، اعتماد به نفس و ایمان به ظرفیت های درونی و فردی بانوان کارآفرین و جویای کار، تصریح کرد: انجام کار تیمی و گروهی باعث هم افزایی و پایداری مشاغل و فعالیت ها می شود. تجربه نشان داده، استفاده از ظرفیت های درونی و محلی در قالب همکاری و تعاون موفقیت گروه ها را به دنبال داشته است.

وی افزود: یکی از حوزه هایی که بانوان باید به آن توجه داشته باشند عرصه گردشگری و صنایع دستی است که عرضه خدمات و کالا در این حوزه، اشتغال زایی و ارزش افزوده بالایی را به همراه دارد و منجر به اشتغال پایدار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: