• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کاوه آهنگر به میدان آزادی انرژی خواهد داد/مجسمه‌ها هویت بخش مکان‌اند

یک کارشناس ارشد مجسمه سازی گفت: تندیس و مجسمه به دلیل اینکه دارای حجم هستند نسبت به دیگر فعالیت‌های هنری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و بیشتر به چشم می‌آید. به همین دلیل تأثیر بیشتری هم بر روی مردم می‌گذارد.

پیمان کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص نقش مجسمه‌ها در هویت بخشی شهرها اظهار کرد: مجسمه‌های شهری یک عنصر هویت‌بخش محسوب شده و این تندیس‌ها و مجسمه‌ها در بسیاری از شهرها به عنوان نماد یا سمبل شهر مطرح می‌شود به عنوان مثال میدان آزادی در تهران ثمبل این شهر محسوب می‌شود. 

وی افزود: مجسمه‌ها هویت‌بخش مکان و فضا هستند و به عنوان یک نماد همواره موجب اتفاقات نیک در یک شهر مي شوند و مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرند. مجسمه‌ها نمادی برای شهر و دیار افراد می‌شوند، به همین منظور با توجه به اینکه میدان آزادی اصفهان مدت‌ها تحت تأثیر عملیات کارگاهی بوده است برافراشته شدن تندیس کاوه آهنگر ایجاد هویتی در میانه آن محسوب می‌شود که مردم آلودگی بصری را فراموش کرده و فضا برای آنها کمی تلطیف شود. در میدان آزادی با یک فعالیت هنری، هویتی ایجاد کردیم.

این کارشناس ارشد مجسمه سازی ادامه داد: اتفاق‌هایی از این دست و قرار گرفتن آنها در محیط و فضا همواره با استقبال مردمی همراه است و با فعالیت‌های این گونه است که شهر زنده می‌ماند. مردم امروز در فشارهای متعدد روزمره قرار دارند و برای خروج آنها از این فضا می‌توان با تندیس‌ها و مجسمه‌هایی این چنینی برای مدتی می‌توان فضای شادی را در شهر فراهم کرد چراکه شادی در ذات هنر است. 

کریمی تصریح کرد: تندیس و مجسمه به دلیل اینکه دارای حجم هستند نسبت به دیگر فعالیت‌های هنری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و بیشتر به چشم می‌آید. به همین دلیل تأثیر بیشتری هم بر روی مردم می‌گذارد. برای مثال مجسمه کاوه آهنگر در میدان آزادی اصفهان هم تاریخی و شهری دارد و قطعاً چنین مجسمه‌ای با این ابعاد و با این فیگوراتیو می‌تواند انرژی مثبت در شهر ایجاد و از نظر بصری هر چهار طرف میدان را زیبا کند. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اخیراً مجسمه و مجسمه سازی و استفاده از مجسمه‌ها در اصفهان رونق گرفته و این کار به صورت حرفه‌ای در حال انجام است خوشحالیم که امروز می‌توانیم به اصفهان پس از تهران به عنوان شهری که مجسمه در آن ارزش دارد توجه کنیم. خوشحال‌تر هستیم که می‌شنویم قرار است مجسمه‌های مهم دیگری همچون سلمان فارسی نیز به شهر اصفهان اضافه شود. 

کد خبرنگار:13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: