• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان:

صادرات شرکت های دانش بنیان بیش از 13 میلیون دلار بوده است

رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با اشاره به میزان صادرات محصولات شرکت های دانش بینان به خارج از کشور گفت: با توجه به بودجه ای که در این حوزه هزینه می شود کارایی بسیار بالایی نسبت به دیگر موارد در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی برای کشور وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا -منطقه اصفهان، مهدي کشمیری امروز (سه‌شنبه) در نشست با وزیر علوم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 7 هزار تحصیل کرده در این شهرک فعالیت دارند و سرمایه مادی و معنوی این شرکت ها بالغ بر دو هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: این شهرک با سرمایه صاحبان فکر و نه سرمایه دولتی و خصوصی شکل گرفته است و طی 15 سال گذشته 67 میلیارد تومان اعتبار هزینه ای و 72 میلیارد تومان اعتبار عمرانی در این شهرک ثبت شده است.

رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه این شرکت ها تا کنون دو هزار و 500 میلیارد تومان فروش داشته اند، تصریح کرد: 8 هزار 500 شغل ایجاد کرده ایم و یک هزار و 300 میلیارد تومان گردش مالی این شرکت ها در سال گذشته بوده و میزان فروش محصولات شرکت ها در همین زمان 600 میلیارد تومان بوده است.

كشميري ادامه داد: میزان صادرات این شرکت ها به خارج از کشور 13 میلیون دلار و به 18 کشور جهان بوده است. برخی از این محصولات شرکت ها تنها در چند کشور تولید می شوند . امروز 43 پارک علم و فناوری در کشور داریم که بودجه این پارک ها 2.9 درصد کل بودجه وزارت علوم است که می توان گفت شش ده هزارم بودجه کشور در این حوزه هزینه می شود در حالی که کارایی بالایی نسبت به دیگر موارد در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی برای کشور داشته است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: