• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-3992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حاجی دلیگانی: حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری را باید سرعت دهیم

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از سران سه قوه انتظار داریم تا حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری سریعتر انجام شود و تکلیف این افراد مشخص شود.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی با استناد به اصل 159 و وظایف قوه قضاییه در رسیدگی به تظلمات و شکایاتی که انجام می‌شود، اظهار کرد: ماده 236 را در سال گذشته برای رییس بانک مرکزی مصوب کردیم ولی هنوز قوه قضاییه رسیدگی نکرده است در حالی که مسائل مربوط به موسسات مالی حل نشده است.

وی گفت:‌ دیروز تعدادی از این افراد تجمع داشتند و مطالبی را بیان می‌کردند. این افراد مبلغی را سپردند و به موسسات اعتماد کردند، ‌امروز باید تکلیف آنها مشخص شود. ما از سه قوه انتظار داریم این موضوع سرعت بیشتری بگیرد. بنده گزارشی از تناقض‌هایی که رییس بانک مرکزی در گزارش‌هایی که به قوه مقننه داده تهیه کردم. ایشان در این گزارش به نوعی قوه قضاییه را زیر سوال برده و از طرف دیگر گزارشی را که به قوه قضاییه داده است مجلس را زیر سوال برده است یعنی دو گزارش متناقض تهیه شده است.

وی در پایان گفت: آقای رییس‌جمهور باید در این زمینه تصمیم بگیرند، وضعیت ارز امروز حاصل عدم مدیریت بانک مرکزی است.

مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به وی بیان کرد: در کمیسیونی که تشکیل شده از قوه قضاییه درخواست شده با کسانی که تخلف کردند و مشکلات را برای کشور ایجاد کردند با قاطعیت برخورد شود و تلاش می‌کنیم که ان‌شاءالله مشکلات این افراد حل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: