• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-6094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

باران فرهنگ و هنر در اردیبهشت نصف جهان

آسمان این روزها رنگ باخته است و بر این سرزمین می‌بارد. می‌بارد بر نقش‌ها و نگارهای این کوچه و خیابان  و گرد و غبار را از روی میدان‌ها و مجسمه‌هایش می‌شوید. گرد و غباری که سال‌ها بر جان مجسمه‌ای چون "کاوه آهنگر" نشسته بود و امروز برای یادآوری حق طلبی و عدالت بر بلندای میدان آزادی خودنمایی می‌کند.

به گزارش ایسنا ـ منطقه اصفهان، مرکز آموزش نجوم ادیب امروز نشست "تکنیک‌های فضایی، خشکسالی و منابع آب" را با سخنرانی دکتر سیاوش ایرانپور در ساعت 17 در کتابخانه مرکزی برگزار می‌کند.

امروز در نشست "با هم بخوانیم" به بررسی کتاب "عادت می‌کنیم" به نویسندگی زویا پیرزاد پرداخته خواهد شد و در ساعت 17 در موسسه نقش قلم برگزار می‌شود.

کانون عکس اصفهان امروز نشست "مردی برای تمام فصول؛ «مروری بر آثار عباس عطار»" را با حضور پژمان نظر زاده آبکنار برگزار می‌کند این مراسم در ساعت 17 و در نگارستان امام خمینی آماده حضور علاقه مندان خواهد بود.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی "قطعات خودرو" مجموعه‌ها و صنایع وابسته از ساعت 16 تا 22 در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی پل شهرستان برگزار می‌شود و تا 22 اردیبهشت به روی علاقه مندان باز خواهد بود.
 
نمایشگاه گروهی نقاشی "زندگی یک كالیخولیا" با اجرای پرفورمنس از ساعت 17 تا 21 در گالری سایان برگزار می‌شود و تا 20 اردیبهشت علاقه مندان را فرا می‌خواند.

آکادمی هنری هونام و گالری دوران، اولین اکسپو هنری اصفهان را از ساعت 17 تا 21 در گالری دوران برگزار می‌کند و تا یک خرداد ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه آبرنگ مریم بندرریگیان امروز از ساعت 17.30 تا 21 در گالری ارژنگ برگزار می‌شود و تا 20 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

آثار هیوا علیزاده در نمایشگاه "عرض چهل طول پنجاه و پنج" به نمایش در می‌آید و تا 26 اردیبهشت از ساعت 17 تا 21 در گالری اکنون به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه نقاشی "آذر احمدی"  تا 26 اردیبهشت از ساعت 16 تا 20 در گالری پنج او هفت به روی علاقه مندان باز خواهد بود.

نمایشگاه "نکورویان فرخار" آثار عکاسان 4 قاره از افغانستان بدون جنگ در موزه هنرهای معاصر به نمایش گذاشته می‌شود و تا 10 خرداد ازساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه "قلمکار از اصفهان تا استکهلم" شبنم فرایی در موزه حمام علی قلی آقا برگزار شده است و تا 21 اردیبهشت در ساعت 8.30 تا 15.30 و 14 تا 17 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

نمایشگاه "طراحان آزاد" پروژه گروهی طراحی گرافیک تا 10 خرداد از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

آثار ایزابل اشراقی در نمایشگاه عکس "بازگشت به ریشه‌ها" در محل جنب چهلستون آماده بازدید علاقه مندان است و تا 10 خرداد ازساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ ادامه خواهد داشت.

امروز نمایشگاه آثار علی نصیر از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز برگزار می‌شود و تا 23 اردیبهشت آماده بازدید علاقه مندان است.

آخرین روز از نمایشگاه چاپ‌دستی و تایپوگرافی هنرجویان هنرستان فضیلی از ساعت 10 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر برگزار می‌شود.

آخرین روزی است که آثار هنرجویان استاد رضا فتاحی در نمایشگاه گروهی نقاشی "نگاره‌ها" ازساعت 16 تا 20 در نگارخانه خورشید به نمایش گذاشته می‌شود.

آخرین روز از نمایشگاه نقاشی "اسب‌ها" آثار هوشنگ سیحون از 10 تا 13 و 17 تا 23 در مجموعه خانه صفوی برگزار می‌شود.

آخرین روز از اجرای تئاتر "هیس آن‌ها اینجا هستند" به نویسندگی و کارگردانی مجید بدیع زاده در ساعت 18 و در سالن اصلی مجموعه فرشچیان بر روی صحنه می‌رود.

تئاتر "مصائب لیرشاه پیرامون ادموند" به کارگردانی حسن محمدی در ساعت 19 و در تالار هنر اجرا خواهد شد و تا 26 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر "موهای عروسک سارا" به کارگردانی مریم معلایی و نویسندگی ناتاشا محرم زاده در ساعت 20 در تالار سعدی به روی صحنه می‌رود و تا 31 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر "روی زمین" به کارگردانی ایمان جمشیدیان در ساعت 20.30 در تماشاخانه اصفهان واقع در مجموعه فرشچیان به روی صحنه می‌رود و تا 26 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر کمدی "دل‌مشنگ" به نویسندگی و کارگردانی مهدی شهداد از امروز تا ۶ خرداد در ساعت ۲۰ در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود و علاقه مندان را فرا می‌خواند.

امروز تئاتر شاد و موزیکال "بازی در بازی" به کارگردانی عاطفه نقوی ازساعت 9 تا 10 در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود و تا ۲۶ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

تئاتر شاد و موزیکال "چلمن‌خان" به نویسندگی و کارگردانی امیر شیخ جبلی تا 21 اردیبهشت در ساعت 20 در آمفی‌تئاتر اداره راه و شهرسازی برگزار می‌شود.

امروز سینما سپاهان فیلم‌های "خجالت نکش"، "تگزاس"، "به وقت شام" و " مصادره" را اکران خواهد کرد. فیلم "لاتاری" نیز در سینما فلسطین به روی پرده می‌رود. امروز فیلم‌های "چهار راه استانبول"، "خجالت نکش"، "تگزاس"، "فیلشاه" (انیمیشن)، "به وقت شام"، "لونه زنبور"، "بدون تاریخ بدون امضا" و "دژاوو" در پردیس سینمایی چهارباغ به روی پرده می‌رود. فیلم‌های "عصبانی نیستم!"، "تگزاس"، "لاتاری" و "مصادره" نیز در سینما قدس اکران می‌شود. فیلم‌های "فیلشاه"(انیمیشن) و "لونه زنبور" در سینما فرهنگیان به روی پرده می‌رود.

کد خبرنگار: 13091


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: