• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری کارگاه آموزشی انرژی صفر در دانشگاه اصفهان

دبیر اجرایی کارگاه آموزشی انرژی صفر گفت: در ایران مصرف انرژی در بخش صنعت 2.15، در بخش ساختمان 2.58 و در بخش حمل و نقل 2.04 نرخ جهانی است. مصرف در بخش ساختمان بسیار بیشتر و نسبت به میانگین جهانی بالاتر است.

احسان بنی اسد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اظهار کرد: کارگاه آموزشی ساختمان‌های انرژی صفر با حضور سه مدرس بین المللی در حوزه انرژی ساختمان با رویکرد کم انرژی یا صفر انرژی کردن ساختمان اجرا می‌شود. هدف از برگزاری کارگاه انتقال دانش فنی و علم متخصصین، کارشناسان و دانشجویان شرکت کننده است.

وی ادامه داد: 150 نفر متخصص از 12 شهر ایران، 38 دانشگاه و 14 رشته تحصیلی مختلف در این کارگاه شرکت کرده اند. همچنین سازمان های دولتی شامل، شرکت گاز استان اصفهان، شرکت توسعه برق استان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شهرداری اصفهان، سازمان نوسازی مدارس و نظام مهندسی در این کارگاه نمایندگانی دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به سرانه انتشار دی اکسید کربن در کشور و روند افزایشی آن، نیاز به تعیین سیاست های جدید زیست محیطی را ضروری دانست و تصریح کرد: تلاش این کارگاه برای کاهش مصرف انرژی به واسطه بهبود کارایی مصرف نهاد انرژی در واحدهای ساختمانی بوده، این درحالی است که مبحث 19 مقررات ملی ساختمان مصوب سال 71 به عنوان راهکاری برای جلوگیری از اتلاف انرژی ساختمان وجود دارد، اما تا امروز چیزی به صورت عملیاتی شده دیده نشده و نظارت دقیقی بر آن نیست.

بنی اسد افزود: در ایران مصرف انرژی در بخش صنعت 2.15، در بخش ساختمان 2.58 و در بخش حمل و نقل 2.04 نرخ جهانی است. مصرف در بخش ساختمان بسیار بیشتر و نسبت به میانگین جهانی بالاتر است.

وی به محتوای این کارگاه اشاره کرد و افزود: در نظر داریم تا با محتوای این گارکاه بتوانیم ساختمان هایی از لحاظ معماری و تاسیسات مکانیکی و برقی بسازیم که نه تنها مصرف انرژی در آنها کم باشد؛ بلکه آنچه به عنوان انرژی احتیاج دارد از انرژی های تجدید پذیر تامین کند و درواقع از صفر تا 100 روند طراحی ساختمان و ملاحظات اجرایی آن در این کارگاه به بحث گذاشته می شود.

مدیر پژوهشکده انرژی دانشگاه اصفهان تاکید کرد: ساختمان های سبز ساختمان هایی هستند که از انرژی های تجدید پذیر استفاده می‌کنند، بازبافت پسماند در خود ساختمان روی می دهد و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و تخریب محیط زیست بسیار کم صورت می‌گیرد. در ساختمان های انرژی صفر همان رویکرد ساختمان های سبز دنبال می شود با این تفاوت که انرژی صفر است و در آن بازیافت وجود ندارد.

به گزارش ایسنا؛ کارگاه انرژی صفر 19 و 20 اردیبهشت ماه و کارگاه‌های جانبی مرتبط با انرژی خورشیدی و آموزش نرم افزار از 21 الی 24 اردیبهشت ماه در تالار صدر دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: