• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-6394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

«زندگی فلسفی من»

برای نخستین بار جشنواره بزرگ «زندگی فلسفی من»، ویژه دانش آموزان طرح فلسفه در دوره ابتدایی به همت بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق اصفهان با محوریت «هنر خوب زیستن» در تاریخ 22 تا 26 اردیبهشت ماه جاری در دبیرستان دوره اول پسرانه امام صادق (ع) اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی امام صادق(ع)،اختتامیه این جشنواره روز 26 اردیبهشت ماه با حضور مسئولان آموزش پرورش اصفهان، مدیران شهری، معلمان و خانواده های دانش آموزان برگزار خواهد شد.

دکتر علی فقیه مدیرعامل این بنیاد در این راستا اظهار کرد: امروزه نگاه فیلسوفانه به جهان پیرامون از نیازهای اساسی کودکان و فرزندان این سرزمین است و بنیاد امام صادق در تمامی رده‌های تحصیلی خود نگاه ویژه‌ای به آموزش نگاه فلسفی به دانش آموزان خود دارد. این جشنواره نتیجه اجرای طرح آموزش فلسفه به دانش آموزان ابتدایی در مدارس ابتدایی بنیاد امام صادق(ع) به دانش آموزان است که اکنون پس از مدتها تلاش به اولین ثمرات خود رسیده است.

وی ضمن اشاره به اهمیت یادگیری مهارت های خوب زیستن از سنین پایین، افزود: عنوان این همایش "زندگی فلسفی من" انتخاب شده است چرا که در دوره های آموزش فلسفه در مدارس بنیاد امام صادق محور آموزش ها بر مهارتمندی و تقویت نگاه فلسفی دانش آموزان و با شعار هنر خوب زیستن بود تا با آن به زندگی خود معنا بخشیده و جایگاه رفیع خود در صحنه گیتی را دریابند. این جشنواره نیز با هدف نمایاندن مهارتمندی این دانش آموزان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی امام صادق(ع) به محورهای این همایش اشاره کرد و گفت: جایگاه فلسفه در رشد خلاقیت من، جایگاه فلسفه در کلاس و مدرسه من، جایگاه فلسفه در خانواده من و جایگاه فلسفه در شهر من از جمله عناوینی است که در این همایش به آن پرداخته خواهد شد.

فقیه خاطرنشان کرد: علاوه بر نمایش آثار دانش آموزان، مراسم اختتامیه ای نیز با حضور مسئولان آموزش پرورش اصفهان، مدیران شهری، معلمان و خانواده های دانش آموزان در روز آخر جشنواره برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا؛ این جشنواره 5 روزه از ساعت 16 الی 19 تاریخ مذکور در دبیرستان دوره اول پسرانه بنیاد امام صادق(ع) واقع در خیابان شیخ صدوق، جنب پل هوایی میر دایر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: