• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-4892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اصفهان:

آمریکا را با انتخاب حزب الله در لبنان نابود کردیم/ در مدیریت منابع آب بی عرضگی داریم

امام جمعه موقت اصفهان گفت: این زوزه‌ها و عربده‌های آمریکا نشانه شکست است. در سوریه و عراق، آمریکا را در هم شکستیم و در لبنان با انتخاب حزب الله نابودشان کردیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، حجت الاسلام تقی رهبر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، نمازگزاران را به تقوا و پرهیزکاری توصیه کرد و افزود: نعمت ها همراه این تقوا است و بندگان بی نیاز نیستند و همه محتاج حق تعالی هستند. عزت و کرامت از آن کسانی است که بر نفس خود مسلط باشند. 

وی با بیان اینکه 25 اردبیهشت ماه روز پاسداری از زبان پارسی و قلم ابوالقاسم فرودسی است، گفت: زبان پارسی را باید پاس داشت، واژه‌های انگلیسی و غربی را از زبان، گفتار، نام غذاها و کالاهایمان حذف کنیم. اما بحث زبان عربی که زبان آسمانی قرآن است جدا است. مسئولان فرهنگستان‌ها به این موضوع توجه کنند و فکر چاره ای برای این موضوع داشته باشند.

امام جمعه موقت اصفهان با یادآوری سالروز تحریم تنباکو توسط میرزا رضای شیرازی، برای درهم کوبیدن انگلیسی‌ها، ادامه داد: در آن زمان تمام علما از جمله علمای اصفهان، در مقابل کالا و حرکت بیگانگان مقاومت داشتند و عهدنامه‌ای امضا کردند مبتنی بر استفاده نکردن از لباس خارجی و خودداری از نشستن بر سر سفره‌ای که غذاهای متنوع دارد. بیداری علما آن زمان قابل توجه است. 

رهبر با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی، گفت: حمایت از کالای ایرانی نباید فقط بر تابلوی ورودی شهرها باشد. باید دشمن را تحریم کنیم، چرا دشمن ما را تحریم کند. در آن زمان مرحوم میرزای شیرازی فرمان تحریم تنباکو را صادر کرد و انگلیسی‌‌ها را در هم کوبید، امروز هم ما با رهبرمان عهد ببندیم و تا کارد بر استخوان نخورده است و به جز دارو، از کالاهای خارجی استفاده نکنیم.

وی با بیان اینکه 25 اردیبهشت ماه روز بین المللی خانواده است، گفت: بین الملل و کشورهای غربی خانواده ندارند و این شعار پوچی است و باید خانواده اسلام را احیا و زنده کنیم، اما متاسفانه اطلاعی از طلاق، فروپاشی خانواده‌ها و اختلافات خانوادگی داریم. آمار ازدواج به دلایل بیکاری و بالا رفتن سن و تبلیغات بیگانگان بسیار کم شده است. مسئولان همه باید به ثبات خانواده‌ها کمک کنند.

امام جمعه موقت اصفهان مسئله آب را مهم و حیاتی خواند و افزود: بعضی از کشورها آب شور و تلخ دریا را تصفیه می‌کنند. در ایران رودخانه‌های متعددی در شمال و جنوب کشور داریم در حالی که می‌شود بر روی آن‌ها سد احداث کرد. در استحصال آب و مدیریت آن نیز مانند سایر موارد بی عرضگی داریم. آب‌های موجود باید محار شوند همچنین آب شور دریا را برای استفاده باید شیرین کنند.

رهبر بر اصلاح الگوی مصرف آب و مدیریت آب تاکید کرد و گفت: مسائل حقوقی در بخش آب وجود دارد که باید برای آن چاره اندیشی شود. آب به استان‌های متعددی منتقل می‌شود، بعضی از استان‌ها مصرف بالایی دارند، مدیریت کشور باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی در ادامه خطبه‌ها از برجام و حرکت وقیحانه رئیس جمهور آمریکا گفت و اظهار کرد: این زوزه‌ها و عربده‌های آمریکا نشانه شکست است. در سوریه و عراق، آمریکا را در هم شکستیم و در لبنان با انتخاب حزب الله نابودشان کردیم.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: آمریکا قصد داشت خاورمیانه جدید را با سیاست‌های خودش طراحی کند. انقلاب اسلامی که زادگاهش ایران اسلامی است، با فرهنگ امام راحل و مقاومت مقام معظم رهبری با جهاد و شهادت فرزندان غیور ملت ایران کمر امریکا را شکسته است و ترامپ چون شکست خورده است زوزه می‌کشد

رهبر با بیان جمله‌ای از امام راحل، پس از فرمان قطع رابطه با ایران توسط کارتر، تحت عنوان «اگر کارتر در عمرش کار خوبی کرده باشد همین است»، ادامه داد: رابطه با امریکا را می‌خواهیم چه کنیم. آن قدر آمریکا آمریکا نکنید. آمریکا هم مانند سایر کشورها و یک جزء از دنیاست. خیلی از کشورها دلار آمریکا را حذف کرده‌اند و با پول ملی خودشان با کشورها دیگر ارتباط دارند. 

وی اظهار کرد: رابطه با آمریکا چیزی جز ضرر و زیان برای ملت نداشته است. 60 سال جنایت آمریکا را ملت فراموش نمی‌کند. امروز هم برای پاره کردن برجام ملت ایران جشن می‌گیرد. خوشبختانه حرف رئیس جمهور آمریکا در میان غربی‌ها هم خریداری نداشت، نه برای منافع ایران، بلکه برای منافع خودشان این کار ترامپ را نهی کردند.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: بارها خطاب به مسئولان گفتم مقاومت را از ملت ایران یاد بگیرید، صراحت و صلابت را از ملت بیاموزید. در مقابل دشمن باید صلابت و استحکام به خرج دهید. چون اظهار عجز پیش ستم پیشگان خطاست، وظیفه ملت و دولت است که به آمریکا اعتماد نکنند. سیاست عقلانی در جمهوری اسلامی پیشه کردن بسیار مهم است.

رهبر خطبه‌های نمار جمعه این هفته را با سخنانی در رابطه با انرژی هسته‌ای این گونه پایان داد: دانش هسته ای را به پشتوانه دانشمندان و اساتیدمان با قدرت جلو ببریم. خیلی خسارت به سرمایه هسته‌ای ایران وارد شد. ایران با این وضعیت جغرافیایی، توان موشکی و توان علمی، جنگی با کسی ندارد اما ملت ایران به کسی اجازه نخواهد داد کوچکترین تحرکی از سوی اسرائیل یا عربستان صورت گیرد. ملت ایران با تمام وجودش پای اهدافش ایستاده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: