• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-4992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موسوی لارگانی:
آمریکا از همان اول در برجام نبود

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 چند تحریم جدید توسط پارلمان و کنگره آمریکا علیه ایران وضع شد. بنابراین آمریکای بدعهد از همان ابتدا برجام را نپذیرفته بود و در عمل در این توافق حضور نداشت.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه اصفهان، در خصوص خارج شدن آمریکا از برجام و راه‌های مقابله با این خروج، اظهار کرد: واقعیت این است که آمریکا از همان اول در برجام حضور نداشت که هم‌اکنون از آن خارج شده باشد. بعد از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 چند تحریم جدید توسط پارلمان و کنگره آمریکا علیه ایران وضع شد. بنابراین آمریکای بدعهد از همان ابتدا برجام را نپذیرفته بود و در عمل در این توافق حضور نداشت.

وی افزود: اینکه در رسانه‌های ایران و خارج روی خروج آمریکا از برجام مانور می‌دهند درست نیست، چرا که اگر بعد از برجام تحول و رونق اقتصادی در کشورایجاد شده بود این مانورهای رسانه‌ای موجه بود. برای مثال همان قراردادهایی که با شرکت‌های نفتی بسته شد به هیچ وجه اجرا نشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در قراردادهای هواپیمایی نیز غرب به تعهدات خود عمل نکرد. قرار بود بعد از برجام پول‌های بلوکه شده ایران برگردانده شود و جان کری چندی پیش ادعا کرد تنها 3 میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران پس داده شده است. بعد از برجام دزدی‌های زیادی از اموال ایران به بهانه‌های واهی انجام شد.

موسوی لارگانی افزود: برجام وقتی امضا شد توقع بر این بود که تعهدات دو طرفه باشد، اما متأسفانه این فقط ایران بود که به تعهدات خود عمل کرد و آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نماند. اگر می‌بینیم که بانک‌های کوچک منطقه با ایران ارتباط برقرار کردند سود قابل توجهی به ایران نمی‌رساند.

وی گفت: هم‌اکنون واردات ایران از فرانسه چند برابر شده است. هم‌اکنون که با مشکلات جدی روبرو هستیم چه ضرورتی دارد این‌همه لوازم آرایشی از فرانسه وارد کنیم. 

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: هم‌اکنون مشکل اصلی کشور تلگرام و فیلتر آن نیست. نباید تلگرام را بهانه کنیم و سپس رییس جمهور اعلام کند مردم فیلتر تلگرام را از شخص دیگری بپرسند. 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وقت آن رسیده است که مسئولان با یکدیگر هم‌صدا شوند و در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و هم‌پیمانانش بایستند و از همه مسئولان یک‌ صدا شنیده شود. همان‌طور که امام راحل اول انقلاب فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و مقام معظم رهبری هم همین نظر را دارند حقیقتاً آمریکا کاری از پیش نمی‌برد. اگر انسجام و اتحاد داشته باشیم مشکلی برای کشورمان پیش نمی‌آید.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: