• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جعفری: نمی‌دانیم اطلاعات را چگونه منتقل کنیم/ امکان دریافت نظرات مردم وجود نداشت

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان گفت: باید با هم به این نتیجه برسیم که چگونه اطلاعات را میان دانشگاهیان، مجریان و مردم منتقل کنیم تا بتوانیم به بفهم مشترک برسیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، حسین جعفری صبح امروز (شنبه) در میزگردی با عنوان "بررسی منظر تاریخی اصفهان" اظهار کرد: در رابطه با واژه‌های "بافت تاریخی" و "بافت فرسوده" اشکالاتی وجود دارد و به همین دلیل به تازگی مفهوم "بافت‌های ناکارآمد شهری" مطرح شده است.

وی ادامه داد: اشکال اساسی این است که دانشگاه کار خود را می‌کند و مسئولان نیز کار خود را می‌کنند. این مشکلات نیز ناشی از فرهنگ، باور و عرف غلط ایران است. متاسفانه در پروژه‌های انجام شده در شهرداری اصفهان این امکان وجود نداشت که نظرات مردم را دریافت کنیم.

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان افزود: باید راهکاری پیدا کنیم که نظرات و برنامه‌های شهرداری اصفهان را به مردم منتقل کرده و بازخوردهای آن را نیز به سازمان بهسازی و نوسازی منتقل کند. گاهی حتی در سازمان‌های متفاوت شهرداری اصفهان نیز برخی از مدیران از اطلاعات سازمان‌های دیگر اطلاعی ندارند.

جعفری ادامه داد: باید به این مساله فکر کنیم گه چگونه اطلاعات مورد سوال به درستی میان افراد مختلف رد و بدل شود. چرا مبنای اطلاعاتی مجریان در شهرداری اصفهان دانشگاه‌ها و قشر دانشگاهی نباشد. باید جلسات متعددی گذاشته و به این فهم مشترک برسیم که چگونه اطلاعات را به مردم منتقل کنیم.

وی گفت: سازمان بهسازی و نوسازی در شهرداری اصفهان تنها مجری است و در بسیاری از تصمیمات و طرح‌ها توسط مشاوران دیگری تهیه شده و به وسیله سازمان‌های بالا دستی تایید می‌شود. سازمان‌های بالادستی باید آن قدر قوی باشند که بتوانند بر عملکرد شهرداری و سازمان بهسازی و نوسازی اشراف داشته و نظارت کنند.

مدیر سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: کمیسیون ماده 5، کمیسیون ماده 100، شورای فنی میراث فرهنگی، ایکوموس و بسیاری دیگر از ساختارها بر فعالیت‌های شهرداری نظارت دارند. متاسفانه این دغدغه در شهرسازی ایران وجود دارد که یک مصوبه را می‌تواند یک سازمان دیگر باطل کند.

کد خبرنگار: 13051

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: