• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان عنوان کرد:

افزایش 4 درصدی گوشت قرمز در آستانه ماه رمضان

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با توجه به افزایش نرخ دلار، احتمال صادرات دام زنده وجود دارد، گفت: با توجه شرایط موجود نمی توان برای ماه رمضان پیش بینی درستی داشت، اما به دلیل عرضه گوشت های استرالیایی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در فروشگاه های کوثر و رفاه، احتمال کمبود گوشت قرمز وجود ندارد.

رضا انصاری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت بازار گوشت قرمز در آستانه ماه رمضان، اظهار کرد: چند روز گذشته سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان در ابلاغیه ای به اتحادیه گوشت قرمز اعلام کرد که اتحادیه از نظر قانونی نمی تواند نرخ گذاری کند و هر فروشنده قیمت خود را براساس فاکتور خرید دام با حاشیه سود هشت درصد به فروش می رساند.

وی افزود: این قانون و افزایش نرخ دلار موجب شده که طی یک ماه گذشته هر کیلو گوشت گوسفند 2 هزار تومان گران تر شود و با افزایش چهار درصد به 46 درصد افزایش یابد.

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر توان مردم برای خرید گوشت قرمز هر روز کمتر می شود، اظهار کرد: نرخ گوشت قرمز براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، اما بیماری تب برفکی، سیل و خشکسالی موجب کمبود دام و به تبع گرانی آن شده است. 

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در این شرایط و در آستانه ماه رمضان قیمت گوشت قرمز بیش از این افزایش نیابد، گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار، احتمال صادرات دام زنده وجود دارد، البته این موضوع به طور رسمی تایید نشده است.

انصاری تاکید کرد: با توجه شرایط موجود نمی توان برای ماه رمضان پیش بینی درستی داشت، اما به دلیل عرضه گوشت های استرالیایی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در فروشگاه های کوثر و رفاه، احتمال کمبود گوشت قرمز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به دلیل تقاضای بیشتر اصفهانی ها برای خرید گوشت گوسفند، قیمت این ماده پروتئینی افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر هر کیلو گوشت گوسفند 46 هزار تومان، گوشت گوساله 41 هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله 37 هزار تومان، ران شتر 46 هزار تومان و گوشت مخلوط شتر بدون کوهان 42 هزار تومان است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: