• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آمار کودکان مبتلا به اوتیسم در جهان به یک در 59 نفر رسید

رییس هیات مدیره خیریه کودکان اوتیسم و کم توان ذهنی یاوران زینب اصفهان گفت: طبق آخرین آمار اعلامی از سوی "مرکز پیشگیری از بیماری های آمریکا"  (CDC) آمار کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم از یک در 68 نفر در آمارگیری دوره قبل به یک در 59 نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا -منطقه اصفهان، حسین سعیدی در آیین افتتاحیه ساختمان جدید این مجموعه با اشاره به آمار جدید اعلام شده از سوی CDC آمریکا، اظهار کرد: در ایران متاسفانه هنوز آمار دقیق و منسجمی از تعداد مبتلایان به اختلال اوتیسم وجود ندارد، اما در بسیاری از کشورها شاهد رشد سریع آمار افراد مبتلا هستیم به طوری که طبق آمار اعلام شده CDC آمار از یک در 150 نفر در سال 2000 به یک در 59 نفر در 2012 رسیده است.

وی ادامه داد: این آمار مربوط به کودکان متولد شده در سال 2006 بوده و قطعا در طول یک دهه گذشته نیز باز آمار مبتلایان رشد داشته که باید منتظر اعلام آمار جدید باشیم.

رییس هیات مدیره خیریه کودکان اوتیسم و کم توان ذهنی یاوران زینب اصفهان در ادامه با اشاره به فعالیت های این خیریه در حوزه اوتیسم و اشتغال حدود 60 مربی و پرسنل اداری در این مجموعه، اظهار کرد: این مرکز به عنوان اولین مرکز اوتیسم ایران در سال 1378 با حمایت خیریه یاوران زینب در اصفهان فعالیت خود را آغاز و طی حدود دو دهه گذشته حدود 400 کودک در این مرکز مورد آموزش قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز با کمک خیران و حمایت های سازمان بهزیستی شاهد بهره برداری از چهارمین ساختمان این مجموعه در درچه اصفهان با هدف ایجاد مدرسه طبیعت و مرکز نگهداری موقت کودکان اوتیسم و کم توان ذهنی در باغی به وسعت 3 هزار متر و زیربنای سیصد متر مربع در سه طبقه هستیم .

وی در ادامه با اشاره به محدودیت های مرکز اتیسم در پذیرش کودکان جدید گفت: در شش ماهه دوم سال گذشته بیش از 300 مراجعه به این مرکز جهت پذیرش داشته ایم که متاسفانه با توجه به محدودیت های موجود امکان پذیرش این کودکان وجود ندارد.

سعیدی با اشاره به ساخت "مرکز جامع اوتیسم و کم توان ذهنی" توسط این خیریه خاطرنشان کرد: این مجموعه با اهدا زمینی از سوی یکی از خیران اصفهان به وسعت 8 هزار متربع در بلوار شفق در 8 طبقه و زیربنای بیست هزار متر مربع در حال طی مراحل اولیه برای شروع ساخت بوده که امیدواریم با حمایت خیران و مسئولان شهری تا سال 1400 این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

رییس هیات مدیره خیریه کودکان اوتیسم و کم توان ذهنی یاوران زینب اصفهان، گفت: هدف از این پروژه ایجاد یکی از بزرگترین مراکز درمانی، نگهداری، آموزشی و تحقیقاتی در حوزه کودکان اتیسم و معلول ذهنی در استان اصفهان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: