• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-8591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت:

طرح راستی‌آزمایی صنایع تا پایان تیر ماه انجام می‌شود

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: طرح راستی آزمایی صنایع نیز برای برنامه ریزی و داشتن سند توسعه صنعت در کشور تا پایان تیرماه 97 انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، صادق نجفی در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی کاشان، اظهار کرد: یک میلیارد و 500 میلیون دلار برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی روستایی در سال جاری پرداخت می شود که این تسهیلات با کارمزد چهار و شش درصد با سرمایه در گردش 10 درصد قابل پرداخت خواهد بود.

وی افزود: 13 هزار میلیارد ریال نیز در تبصره 6 قانون بودجه سال جاری برای صادرات واحدهای تولیدی صادرات محور در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: 92 درصد از واحدهای تولیدی کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند که واگذاری زمین و امکانات برای کارآفرینان و به خصوص شرکت های دانش بنیان بخشی از تسهیلات است و پنج درصد از آنان تسهیلاتی 60 ماهه با مشوق های خاص دریافت کنند.

وی با اشاره به واگذاری اختیارها به مدیران استانی، گفت: پس از این تفویض اختیار بیش از 40 درصد مشکلات شهرک ها و ناحیه های صنعتی برطرف شده و طرح راستی آزمایی صنایع نیز برای برنامه ریزی و داشتن سند توسعه صنعت در کشور تا پایان تیرماه 1397 انجام خواهد شد.

نجفی افزود: طرح راستی آزمایی در راستای شمارش واحدهای صنعتی فعال و واحدهایی که با مشکل مواجه هستند، اجرا می شود تا برای برطرف کردن مشکلات شان برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.

وی با اشاره به میزان مصرف آب در صنایع، گفت: واحدهای صنعتی 3.7 درصد از مجموع آب مصرفی کشور را مصرف می کنند در حالی که از مجموع  110 میلیارد مترمکعب مصرف آب در کشور، حدود 100 میلیارد مترمکعب در کشاورزی مصرف می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: 9 هزار واحد صنعتی دارای پروانه در شهرک های صنعتی استان اصفهان مستقر هستند که 6 هزار واحد آن فعال است که با برخورداری از 76 درصد واحدهای صنعتی فعال، از میانگین کشور بالاتر است و با هدف صادرات محور شدن صنایع، 10 درصد از واحدهای صنعتی کوچک استان اصفهان برنامه ریزی خواهد شد. 

نجفی تاکید کرد: 11 واحد صنعتی آب بر در استان اصفهان وجود دارد، که بیش از 30 میلیون مترمکعب آب مصرف می کنند و برای برطرف کردن این مشکل در برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدتی طراحی شده است.

وی گفت: برنامه ریزی برای بهره گیری از تصفیه خانه شهرها، انتقال آب از دریا و تغییر فناوری برای کاهش میزان آب مصرفی در صنایع از جمله اقدام هایی است که برای برطرف کردن مشکل کمبود آب صنایع انجام خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به کاشان، از شهرک صنعتی راوند و چند واحد تولیدی صنعتی در کاشان دیدن کرد. کاشان دارای 2 شهرک و چهار ناحیه صنعتی است که 500 واحد با اشتغال بیش از 15 هزار نفر در شهرک های صنعتی آن فعالیت می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: