• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-8194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اسعدیان:
منکر جریان مبتذل در سینما نیستم

یک کارگردان سینما گفت: امروز می‌توان با افتخار گفت که سینمای ایران بیش از هزار جایزه بین‌المللي را در ویترین افتخارات خودش دارد و جشنواره‌ای در جهان نیست که برگزار شود و سینمای ایران حضور نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا _ منطقه اصفهان، همایون اسعدیان روز گذشته در نشست جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اظهار کرد: آینده سینما را امیدوارانه می‌بینم، در رابطه با گذشته سینما بعد از انقلاب به همت تعدادی جوان که به سینما علاقه‌مند بودند و تعدادی فیلم‌ساز از زمان قبل فیلم‌سازی را آغاز کردند و مسئولانی که دغدغه سینما را داشتند سینمای ایران در آغاز دهه 60  فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: امروز می‌توان با افتخار گفت که سینمای ایران بیش از هزار جایزه بین‌المللي را در ویترین افتخارات خودش دارد و جشنواره‌ای در جهان نیست که برگزار شود و سینمای ایران حضور نداشته باشد.

این کارگردان سینما تصریح کرد: جهان، امروز ایران را با سینمای ایران و مفاخری چون عباس کیا رستمی و اصغر فرهادی می‌شناسد.

اسعدیان اضافه کرد: ممکن است فیلم‌های این سینماگران موردپسند برخی نباشد، اما نباید سلیقه شخصی را دخیل کرد چرا که این افراد موجب افتخار سینمای ایران هستند.
 
وی افزود: سینمای ایران در چهل سال گذشته شاهد جوانانی بوده است که در اولین فیلم خود درخشیده‌اند و توانستند در کنار بزرگان سینما جایزه‌ دریافت کنند.

این کارگردان سینما گفت: اساساً تلاش می‌کنم خوش‌بین باشم و  مسیر را رو به تعالی می‌بینم. می‌دانم که محدودیت وجود دارد، اما راه مقابله با محدودیت‌ها را هم یاد گرفتیم. قرار است مسئولان را به دنبال خود بکشیم نه اینکه ما به دنبال مسئولان باشیم.

این کارگردان سینما با اشاره به مبتذل بودن برخی فیلم‌ها گفت: با تمام مشکلاتی که وجود دارد بی‌انصافی است که فیلمی مانند رگ خواب رو نبینیم.

اسعدیان اظهار کرد: فیلم به وقت شام را شاید به دلایل زیادی دوست نداشته باشم، اما این فیلم مبتذل نیست و فیلم خوبی است.

این کارگردان سینما تصریح کرد: سعی کنید فیلم کمدی استاندارد تولید کنید. همچنین سینمای ما به فیلم اکشن نیاز دارد و فیلم اکشن از بین رفته است. ممکن است خیلی‌ها نپسندند، اما سینمای ما به فیلم اکشن نیاز دارد.

اسعدیان اضافه کرد: اگر یکصد فیلم تولید شود و هر 100 تا با موضوع فرهنگی باشد، قطعاً سینما نابود می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: