• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-8394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صدرایی:

یک فیلم‌نامه‌نویس خوب باید خاطرات روزانه خود را بنویسد

یک داور هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: شخصیت‌ها یکی از عناصر اصلی داستان ها هستند و می توانند با توجه به شخصیت‌ها یا حتی پرداختن به یک قهرمان ایده ساخت یک فیلم مناسب مهیا شود و حتی می تواند شروع یک فیلم یا یک حادثه غیر مترقبه در فیلم شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، پدرام صدرایی در کارگاه آموزشی ایده‌یابی در فیلم کوتاه اظهار کرد: اگر کسی بخواهد یک فیلم‌نامه نویس یا یک فیلم ساز موفقی باشد باید خاطرات روزانه خود را با جزئیات و تصویرسازی یادداشت کند.

وی ادامه داد: دفتر خاطرات روزانه یک جز جدا ناپذیر از زندگی یک فیلم نامه نویس و فیلم ساز است و این کار به فرد کمک می کند که در طی نوشتن بتواند سوژه یابی و ایده پردازی کند و در تولید فیلم های کوتاه و گام های بلند و ساخت فیلم های بلند کمک کند.

داور هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات افزود: لازم است که تجارب روزانه خود را بنویسید و سپس تخیل سازی کنید و بعد از تصویرسازی اقدام به حذف و اضافه آن کنید.

صدرایی تصریح کرد: هدف از ثبت خاطرات روزانه آن هم با جزئیات به طوری که با نوشتن، خواننده بتواند تصویرسازی ذهنی کند و به نوعی درگیری ذهنی ایجاد شود و اگر به این مرحله رسیدیم و بتوانیم لحظات ناب و آنی که احساسات فیلم نامه نویس را درگیر کرده است، دریابیم توانستیم ایده های نو و تازه را دریابیم.

وی گفت: لازم نیست که تمام جزئیات زندگی یک فرد را به نمایش در بیاوریم چرا که قطعا فیلم کسل کننده ای خواهد شد مگر اینکه بخواهیم یک روز کسل کننده یک فرد را با این هدف به نمایش بگذاریم. بهترین ایده‌های یک فیلم را می توان از لحظاتی که یک چالش احساسی ایجاد می‌کند دریافت و سوژه یابی کرد و همان را پرورش داد تا به صورت یک فیلم درآید.

داور هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با اشاره به اینکه عشق و دوست داشتن یا تنفر و حسادت به کسی یا چیزی می تواند سوژه یک فیلم باشد، اضافه کرد: گاه پرداختن به یک مکان یا محیط یا لوکیشن خاص یا سفر کردن و قرار گرفتن در بین مردم و اجتماع خود یک سوژه مهم فیلمنامه می تواند تلقی شود.

وی خاطرنشان کرد: شخصیت‌ها یکی از عناصر اصلی داستان ما هستند و می توانند با توجه به شخصیت‌ها یا حتی پرداختن به یک قهرمان ایده ساخت یک فیلم مناسب مهیا شود و حتی می تواند شروع یک فیلم یا یک حادثه غیر مترقبه در فیلم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: