• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بیش از ۳ هزار مورد نزاع در فروردین ماه

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در فروردین ماه سال 1397 تعداد سه هزار و 299 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان اصفهان مراجعه كردند که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش يافته است.
 
علی سلیمان پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، به آمار متوفیات حوادث ترافیکی  در استان اصفهان در یک ماهه سال 1397 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: در یک ماهه سال جاری، 65 نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند و به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان ارجاع داده شده‌اند. اين آمار در مقايسه با مدت مشابه سال قبل بدون تغییر بوده است.

وی گفت: از مجموع تلفات حوادث ترافیکی  سال‌ جاری در استان، 19 نفر زن و 46 نفر مرد بوده‌اند. بيشترين تلفات حوادث ترافیکی با 46 نفر در جاده‌هاي برون‌ شهري، 18 نفر در مسيرهاي درون ‌شهري و يك نفر سایر گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان ادامه داد: همچنين در مدت فوق دوهزار و 328 مصدوم حوادث ترافیکی در اداره کل پزشکي قانوني استان اصفهان و مراکز تابعه معاینه شدند که از اين تعداد 805 نفر زن و يك هزار و 523 نفر مرد هستند که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، 10.1 درصد افزایش داشته است.

 سلیمان پور به کاهش آمار مراجعین به دليل نزاع در فروردین ماه سال 1397 اشاره کرد و گفت: در فروردین ماه سال 1397 تعداد سه هزار و 299 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان اصفهان مراجعه كردند. اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل معادل چهار درصد کاهش يافته است.

وی تصریح کرد: این در حالی است مراجعین به دلیل نزاع35 درصد از حجم مراجعین معاینات بالینی مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان را تشکیل می دهند. هم چنین از كل مراجعين نزاع تعداد يك هزار و 137 نفر زن و دو هزار و 162 نفر مرد بوده اند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان،خاطر نشان کرد: در مدت مشابه سال قبل سه هزار و438 نفر به دلیل نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان مراجعه کرده اند که یک هزار و 47 نفر زن و دو هزار و 391 نفر مرد بوده‌اند.

سلیمان پور به کاهش آمار متقاضیان دریافت مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی استان اصفهان در یک ماهه سال 97 اشاره کرد و ادامه داد: در فروردین ماه سال جاری 59 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه و 48 نفر از آنها مجوز سقط درمانی دریافت کرده‌اند.

وی گفت: آمار متقاضیان دریافت سقط درمانی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 76نفرکاهش داشته است. 

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان، تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان متولی بررسی درخواست‌های صدور مجوز سقط درمانی، تنها درمواردی اقدام به صدور مجوز سقط درمانی می‌كند که جنین زیر چهارماه و واجد ناهنجاری‌های شدید مادرزادی بوده و یا مادر مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج همراه با خطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد.

کدخبرنگار:13025


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: