• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-13695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان:

اعتبار نیست، پزشکی به گلپایگان نمی‌آید

رییس شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با بیان اینکه این شهرستان مشکل کمبود پزشک با تجربه برای اورژانس دارد، گفت: مردم گلایه می کنند چرا پزشک اورژانس کم است، اما وقتی اعتبار نیست پزشکی به گلپایگان نمی آید.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، ناصر رستمی در آیین افتتاح شش پروژه بهداشتی درمانی و جشن تکمیل پروژهای بهداشتی درمانی گلپایگان، اظهار کرد: پایگاه سلامت ابن سینا، مرکز آموزش بهورزی، سالن آموزش شبکه، پست برق امام حسین، پایگاه سلامت فیلاخص، خانه بهداشت نیوان نار، 6 پروژه ای است که به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: با تکمیل کردن هتلینگ اتاق عمل، آزمایشگاه، سی سی یو و بخش جراحی زنان می توان بگوییم کل بیمارستان به طور کامل بازسازی می شود و امیدواریم بتوانیم جراح متخصص داخلی، قلب، رادیولوژی، پاتولوژی، پوست و اطفال را برای شهرستان جذب کنیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان با تاکید بر اینکه مشکل کمبود پزشک با تجربه برای اورژانس داریم، هم چنین پزشکان اورژانس با تاخیر فراوان پول می گیرند و انگیزه ای برای کار ندارند، افزود: مردم گلایه می کنند چرا پزشک اورژانس کم است، اما وقتی اعتبار نیست پزشکی به گلپایگان نمی آید و اورژانس نیز محلی نیست که بخواهیم در آن از هر پزشکی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه کمبود اعتبارات جاری ما را آزار می دهد، اظهار کرد: در حال حاضر 500 میلیون تومان به پیمانکار کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان بدهکار هستیم. 

رستمی با اشاره به اینکه برخی موازی کاری ها سبب مغفول ماندن برخی اولویت های بهداشت و درمان می شود، گفت: تمرکز مطب ها و داروخانه ها در مرکز شهر گلپایگان است، بنابراین باید به گونه ای عمل شود که اگر خیریه ها می خواهند اقدامی انجام دهند در حاشیه شهر از جمله شهرک الوند که موسسه خیریه درمانی در آن منطقه وجود ندارد، فعال شوند. با این وجود در مرکز شهر دو خیریه مشغول به کار است.

وی هم چنین عدم وجود پایگاه دوم اورژانس در شهرستان را یکی از چالش های موجود دانست و گفت: از تمام خیران ازجمله بانوی خیر طاهره جعفرعلی از کویت که مبلغ  120 میلیون تومان بابت آسانسور بیمارستان، بانو سامانی 96 میلیون تومان برای خرید دستگاه دیالیز، خدابخش 56 میلیون تومان برای خرید دستگاه دیالیز و هم چنین بانو غیاثی که باغی را در اختیار ما قرار دادند، تشکر می کنم و امیدوارم با کمک سایر خیران و پول فروش این باغ، میکروسکوپ گوش و حلق و بینی مورد نیاز بیمارستان گلپایگان خریداری شود.

کدخبرنگار:13083


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: