• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-13895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش كاشان:

سواد سلامتی دانش آموزان باید افزایش پیدا كند

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش كاشان گفت: سواد سلامت و آگاهی بهداشتی دانش آموزان باید افزایش پیدا كند كه رسیدن به این هدف با اجرای برنامه هایی همچون سفیران سلامت و مراقبان سلامت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مدارس پیگیری می شود.

محمدرضا حکیمیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، اظهار كرد: اگر دانش آموزان همراه با آموزش رسمی، اطلاعاتی در مورد سبك زندگی و تغذیه سالم یاد بگیرند، علاوه بر اینکه دوران تحصیل خود را با موفقیت طی می كنند و به عنوان شهروندانی سالم به سلامت جامعه كمك می كنند.

وی افزود: رشد تكنولوژی و پیشرفت های علمی در سال های اخیر  موجب بی تحركی افراد به ویژه كودكان و نوجوانان جامعه شده كه می تواند منجر به بیماری های مختلفی شود كه هزینه های سنگین مادی و معنوی را به شهروندان و جامعه تحمیل می كند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش كاشان تاكید كرد: دانش آموزان شركت كننده در طرح سفیران سلامت مدرسه، آموزش های عمومی در خصوص مراقبت از خود و حفظ سلامتی را فرا گرفته و به همسالان و خانواده های خود آموزش می دهند، تا بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در جامعه توسعه پیدا كند.

وی گفت: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ سلامت، 1151 نفر از دانش آموزان در برنامه سفیران سلامت شركت كردند كه 788 نفر آنها در مدارس شهر و 363 نفر در مدارس روستایی تحصیل می كنند.

حکیمیان گفت: از مجموع دانش آموزانی كه آموزش های طرح مراقبت سلامت و بهورز را طی كرده اند، 911 نفر دانش آموز مدارس دخترانه و بقیه در مدارس پسرانه این شهرستان هستند.

وی تصریح كرد: مصرف بیش از حد مواد غذایی فرآوری شده مثل سوسیس و كالباس و چربی سرخ شده و نمك و شكر، استرس و آلودگی محیط موجب شیوع بیماری در سن پایین می شود، بنابراین باید استفاده از سبزی، میوه، آب، خشكبار، فعالیت بدنی و ورزش عادی در جامعه فرهنگ سازی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: