• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-15295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد:

تخصیص 62 میلیارد ریال اعتبار برای آموزش دهیاران در سال جاری

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: اعتباری معادل 62 میلیارد ریال برای آموزش دهیاران در سال جاری اختصاص یافت که هفته گذشته متناسب با جمعیت روستایی بین استان ها تقسیم شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، سعیدرضا جندقیان در حاشیه گردهمایی توسعه و ترویج بوم گردی در روستاهای کاشان و آران و بیدگل، اظهار کرد: برای کسب سهم بیشتر از گردش مالی در صنعت گردشگری باید با رویکرد مبتنی بر اندیشه ورزی در زمینه آموزش اقدام کرد که این مهم در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: جمعیت 23 میلیون نفری روستاهای کشور از سال 59 تاکنون تفاوت محسوسی نکرده و با وجود آنکه منابع دهیاری ها و بخشداری ها و هم چنین تامین مالی در روستاها کمبودی ندارد، اما اندیشه و خلاقیت در زمینه توسعه روستاها وجود ندارد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: بوم گردی یکی از زیرشاخه های مهم توسعه گردشگری است و ایران از نخستین کشورهایی بوده که برای توسعه بوم گردی برنامه ریزی داشته، اما با تاسف گردش مالی حاصل از آن اندک است  و از مجموع گردش مالی گردشگری 8200 میلیارد دلاری در جهان، سهم ایران نزدیک به 11.8 میلیارد دلار و نزدیک به 6 درصد است.

وی گفت: هم اکنون 800 واحد بوم گردی در کشور وجود دارد که استان اصفهان با 207 واحد رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و استان های کرمان و یزد نیز پس از آن قرار دارند.

جندقیان افزود: نزدیک به 500 روستای هدف گردشگری در کشور وجود دارد که براساس تفاهم نامه ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 100 روستا باید در مدت پنج سال، سالانه یک میلیارد ریال کمک دریافت کنند که با توجه به پویایی روستاهای هدف گردشگری، در سال دوم 180 روستا تحت پوشش قرار گرفته است.

وی با اشاره به مهاجرت جوانان دانش آموخته و برخوردارهای مالی و فرهنگی از روستاها، افزود: توسعه و آبادانی روستاها تنها با تزریق منابع مالی کارساز نیست بلکه نباید گذاشت نیروهای اندیشمند، توانمند، خلاق و هوشمند از روستاها مهاجرت کنند.

به گزارش ایسنا، گردهمایی توسعه و ترویج بوم گردی در روستاها با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، فرماندار کاشان و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران شهرستان های کاشان و آران و بیدگل برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: