• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آبرامیان:

قانون مبارزه با پولشویی، سیستم گردش پول و نقدینگی را شفاف می‌کند

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مبارزه با پولشویی در صورت تصویب نهایی بدون شک سیستم گردش پول و نقدینگی را شفاف می‌کند و تحت نظارت دقیق قرار می‌دهد.

ژرژیک آبرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه اصفهان، در خصوص بررسی "قانون مبارزه با پولشویی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس" اظهار کرد: قانون مبارزه با پولشویی تمام داد و ستدهای مالی را تحت نظر یک سامانه قرار می‌دهد و این سامانه نظارت بر این تراکنش‌ها دارد. به عبارتی کل این داد و ستدهای مالی توسط این سامانه رصد می‌شود و اگر این تراکنش‌ها دلیل منطقی نداشته باشد و بر اساس اسناد نباشد تحت پیگیری و سؤال قرار می‌گیرد. همچنین اگر مشخص شود این تراکنش‌ها با یک منشا جرمی انجام شده است خود به خود کسانی که این تخلفات را انجام داده باشند به پای میز محاکمه کشیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه پولشویی در کشور رواج دارد، افزود: چون زیرساخت‌های مربوط به تراکنش‌ها و هم قوانینی که مستقیماً بتواند این تراکنش را کنترل کند نداریم، پولشویی در کشور رواج پیدا می‌کند.

نماینده مسیحیان ارمنی حوزه جنوب کشور گفت: قانون مبارزه با پولشویی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب شده است که به مجلس نیز این قانون ارائه می‌شود که امیدواریم مجلس این قانون مترقی را تصویب کند. 

آبرامیان تصریح کرد: قانون مبارزه با پولشویی در صورت تصویب نهایی بدون شک سیستم گردش پول و نقدینگی را شفاف می‌کند و تحت نظارت دقیق قرار می‌دهد. در تمام دنیا پولشویی وجود دارد و مسئله فراگیری است. اگر نظارت بر گردش پول نقد نباشد فساد به وجود می‌آید.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در تعریف پولشویی، گفت: ورود پول‌های سیاه با منشا جرم به این معنا که "جرمِ منشا" ثروتی را ایجاد کند و این پول وارد جریان عادی اقتصاد کشور شود، پولشویی رخ داده است. به تعبیری دیگر پول سیاه شسته می‌شود و در جریان اقتصادی کشور قرار می‌گیرد.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: