• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-993-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر اداره فضای سبز دانشگاه اصفهان:

به یک باره امکان تغییر شیوه آبیاری نیست

مدیر اداره فضای سبز دانشگاه اصفهان گفت: بحران آب برای همه یک مسئله است و در قبال این مسئله احساس مسئولیت می‌کنیم. باید در آبیاری فضای سبز دانشگاه کمبود آب نیز مورد توجه باشد.

ابراهیم نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه اصفهان، در خصوص نحوه آبیاری فضای سبز دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: هم‌اکنون در دانشگاه اصفهان 150 هکتار فضای سبز در اختیار داریم و مهم است که چگونه با آبیاری این فضای سبز در قبال مسئله کمبود آب احساس مسئولیت کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر فضای سبز دانشگاه اصفهان با جدیدترین صنایع آبیاری تحت فشار آبیاری و فقط مساحت کمی از آن با روش غرقابی آبیاری می‌شود. هم‌اکنون با کاشت گیاهان مقاوم با آفات و بیماری‌ها و از همه مهم‌تر گیاهان کم آب خواه گامی مهم در برابر بحران آب برداشته‌ایم.

مدیر اداره فضای سبز دانشگاه اصفهان در خصوص تغییر در شیوه‌های آبیاری سنتی و غرقابی نیز گفت: به یک باره امکان تغییر شیوه آبیاری نیست، زیرا تأسیسات ما ضعیف است و از طرف دیگر تغییر سیستم باعث تنش و لطمه به برنامه‌های آبیاری می‌شود.

نوروزی ادامه داد: امسال دانشگاه اصفهان در خصوص ایجاد فضای سبز موفق به کسب رتبه اول در بین دانشگاه‌های کشور شده است. با این حال تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود را به کار می‌گیریم تا هم فضای سبز مناسبی در اختیار داشته باشیم و هم به مسئله کمبود آب توجه کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: