• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پاسخ بنی طبا در خصوص جیره بندی آب اصفهان؛

شرکت آبفا تنها آب طبقات همکف را تامین می‌کند

با وجودی که شرکت آبفای اصفهان اعلام می کند که جیره بندی آب در اصفهان نداریم، اما طی یک هفته گذشته به خصوص پنجشنبه شاهد افت شدید وقطعی آب در مناطق مختلف اصفهان هستیم.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خصوص قطعی پی در پی آب در مناطق مختلف شهر به خصوص طی روزهای اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر تماس های مردم در سامانه 122 مبنی بر قطعی آب در اصفهان بسیار کاهش یافته است. 

اکبر بنی طبا در پاسخ به این سوال که مردم همچنان گلایه بسیاری از قطعی آب در مناطق شهر اصفهان، دارند، گفت: از روز پنجشنبه هفته گذشته وضعیت آب اصفهان بسیار خوب است، اگر در منطقه ای آب نبود شاید مربوط به افت فشار آب است.

ساکنان طبقات بالا از طریق پمپ آب خود را تامین کنند

وی با تایید اینکه مناطق مختلف شهر اصفهان همچنان با افت فشار آب مواجه هستند، افزود: در حال حاضر فشار آب در حدی به تعدیل رسیده که شرکت آب و فاضلاب اصفهان تنها می تواند آب مورد نیاز طبقات همکف را تامین کند و ساکنان طبقات بالا (اول به بالا) باید از طریق تانک ذخیره آب و پمپاژ به بالا آب مورد نیاز خود را تامین کنند.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه متاسفانه بسیاری از شهروندان نسبت به اینکه حتی با وجود پمپ آب دچار بی آبی هستند، گفت: اگر در طبقه همکف خانه ای آب نباشد، می توانند در تماس با شرکت آبفا نسبت به بررسی وضعیت بی آبی خود اقدام کنند.  

وی در خصوص اینکه امروز مردم معتقدند که جیره بندی آب در اصفهان آغاز شده اما مسئولان اطلاع رسانی نمی کنند، تصریح کرد: جیره بندی آب نداریم، بلکه با افت فشار آب مواجه هستیم و این موضوع را بارها تاکید کرده ایم و بیشتر تماس های قطعی آب مربوط به طبقات اول و دوم است.

بنی طبا تاکید کرد: مردم می توانند با تعبیه مخزن ذخیره آب، آب مورد نیاز خود را تامین کنند، البته مردم همچنان باید صرفه جویی داشته باشند.

وی در خصوص اینکه چرا شرکت آبفا برنامه ای برای اعلام افت فشار و یا قطعی آب به مردم ندارد و اطلاع رسانی درستی در این باره انجام نمی دهد، اظهار کرد: اگر موردی باشد شرکت آبفا از طریق رادیو، تلویزیون و یا خبرگزاری ها اعلام می کند.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: وضعیت آب اصفهان در شرایطی نیست که منجر به جیره بندی شود، چرا که جیره بندی مصرف آب را کاهش نمی دهد و افت فشار و کاهش آب در منطقه ای دلیلی نمی شود که بخواهیم آب را سهمیه بندی کنیم.

وی درباره اینکه چرا فرهنگ سازی سهمیه بندی آب در بین مردم انجام نمی شود تا آنها آماده شرایط بحرانی باشند، گفت: محور پروین، اتوبان شهید بابایی و خواجه عمید و ... از جمله مناطق درگیر با مشکل کمبود آب در اصفهان است که با حفر چاه جدید و وارد مدار شدن آن طی 10 روز آینده در این مناطق دیگر دچار افت فشار آب نخواهیم شد، هم چنین در حال شناسایی منابع محلی در مناطق مختلف اصفهان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: