• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار اصفهان:

اصفهان شهري فرهنگي با پایگاه قرآن است

شهردار اصفهان گفت: عمل به قرآن و حرکت در مسیر آن، برای ما نعمتی دائمی و هدایتگر است که نیازهای بشری را تامین می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، قدرت الله نوروزی در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان، اظهار کرد: اصفهان به یک شهر صنعتی، تاریخی، جهانی و مظهر هنر و اندیشه معروف است و حول این محور سخن گفته می‌شود، اما شاهدیم که اصفهان علاوه بر این موارد همواره یک پایگاه قرآنی در طول تاریخ اسلام بوده است. 

وی افزود: عمل به قرآن و حرکت در مسیر آن، برای ما نعمتی دائمی و هدایتگر است که نیازهای بشری را تامین می‌کند، امیدوارم این ایام بتوانیم به آنچه که از قرآن می‌خوانیم و می‌گوییم با تمام وجود عمل کنیم و به خدمت به قرآن ادامه دهیم.

اصفهان،الگوی قرآنی

هم چنین مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در این مراسم، اظهار کرد: در زمان هشت ساله جنگ تحمیلی در حالی که اصفهان شش درصد از کل جمعیت کشور را دارا بود، اما 10 درصد شهدای انقلاب متعلق به اصفهان بودند.

حجت الاسلام رضا صادقی افزود: طرح ملی حفظ قرآن در مصلی اصفهان برگزار شد كه 29 هزار نفر از اصفهان در آن شركت كردند و تعداد کل شرکت کنندگان 240 هزار نفر بود که اين آمار نشان دهنده این است که اصفهان الگوی قرآنی است.

وی اعلام كرد: در سال آینده اصفهان میزبان مسابقات مرحله کشوری قرآنی است. 

از نظر فضای نمایشگاهی از برخی استان‌ها عقب هستیم

هم چنین علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نماشگاه‌های بین المللی اصفهان در ادامه این مراسم، اظهار کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی در اصفهان سال گذشته 40 رویداد اقتصادی برگزار کرده است. 

وی افزود: در سال جاری نیز این نمایشگاه 46 رویداد اقتصادی در استان برگزار خواهد کرد تا رسالت خود را در جهت رونق اقتصادی در استان و کشور عمل کند، چرا که یک نمایشگاه خوب می تواند باعث افزایش صادرات، تولید و اشتغال شود و موجب کاهش ناهنجاری شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی وارد عرصه های فرهنگی و اجتماعی شده است و در سال گذشته و سال جاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی برگزار کرده و خواهیم کرد.

یارمحمدیان ادامه داد: این نمایشگاه درحال حاضر 3500  متر فضای مفید دارد که در مقایسه با استان های تهران، شیراز، مشهد و تبریز از لحاظ متراژ بسیار عقب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پروژه نمایشگاهی در منطقه روشن دشت در رینگ سوم شهراصفهان 47 هکتار پیش بینی شده است که فاز نخست آن 17 هکتار است که با حمایت شهرداری تاکنون حدود 20 میلیارد تومان بدهی شرکت نمایشگاه ها پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: