• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

وعده‌های رییس جمهور در حوزه جوانان محقق نشد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در زمان تبلیغات انتخاباتی، حسن روحانی در خصوص جوانان وعده‌های زیادی داد، اما متأسفانه این وعده‌ها عملی نشد.

احسان طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، در خصوص بها دادن به جوانان که یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی بود، اظهار کرد: روسای ستادهای حسن روحانی در استان‌ها به این جمع‌بندی رسیدند که با توجه به مطالباتی که جوانان داشتند و به دلیل عملي نشدن وعده‌ها در حوزه جوانان و برخی موضوع‌های دیگر در مراسم افطاری رییس جمهور شرکت نکنند.

وی افزود: البته ستادهای جوانان در ابتدا علاقه‌مند بودند که در این مراسم افطاری شرکت کنند و انتقادهای خود را صریح و شفاف بیان کنند، اما به دلیل نبود برنامه‌ریزی این امکان در یک سال گذشته و در حال حاضر فراهم نشد.

رییس ستاد جوانان حسن روحانی در استان اصفهان، گفت: در زمان تبلیغات انتخاباتی، حسن روحانی در خصوص جوانان وعده‌های زیادی داد، اما متأسفانه این وعده‌ها عملی نشد. برای مثال سازمان ملی جوانان و اتحادیه‌های دانشجویی عملی نشد. اخیراً هم که بحث قانون عدم استفاده از بازنشستگان در مجلس تصویب شد یکی از مخالفان این قانون دولت بود.

طاهری با بیان اینکه بعد از انتخابات ریاست جمهوری ارتباط‌ گیری درستی با جوانان در استان‌ها برقرار نشد، گفت: جوانان اصلاح‌طلب قصد داشتند این موارد را در مراسم افطاری با رییس جمهور در میان بگذارند که امکان آن فراهم نشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌ طلب، تصریح کرد: یکی از مسائلی که قصد داریم از رییس جمهور بپرسیم علت بها ندادن به جوانان است. متأسفانه بخشی از این موضوع به پیگیری نکردن دولت بر می‌گردد که مورد انتقاد ما هم است، اما بخشی از دلایل را نمی‌دانیم که انتظار داریم رییس جمهور این موارد را با جوانان در میان بگذارد.

وی گفت: یکی از نتایج خوبی که از نرفتن به مراسم افطاری رییس جمهور حاصل شد این بود که حسن روحانی به رییس دفتر خود دستور داد که جلسه‌ای با نمایندگان ستاد جوانان برگزار شود. منتظر هستیم که این جلسه تشکیل شود تا به صورت شفاف دلایل عملی نشدن وعده‌های رییس جمهور در حوزه جوانان را جویا شویم و مسائل و مشکلاتی که در استان‌ها با آن درگیر هستیم را با حسن روحانی در میان بگذاریم.

طاهری ادامه داد: دولت بحث استفاده از دستیاران جوان را مطرح کرد، اما در عمل این وعده محقق نشد و حتی در حد آیین‌نامه نیز به این موضوع نپرداختند. موضوع دیگر سازمان ملی جوانان بود که با تلفیق سازمان ملی جوانان وقت و اداره کل تربیت‌بدنی، وزارت ورزش و جوانان شکل گرفت که عملا موضوع جوانان ذیل موضوع ورزش تعریف شد و توجه چندانی به آن نشد. همان اوایل ادغام، فعالان جوان به این موضوع اعتراض داشتند، اما توجه درستی نشد.

رییس ستاد جوانان حسن روحانی در استان اصفهان در این خصوص، افزود: در نهایت در ایام انتخابات حسن روحانی وعده‌هایی را داد و لایحه‌ای را به مجلس فرستاد که آن لایحه پیگیری نشد و با مقاومت‌هایی از داخل دولت مواجه شد و با تشکیل سازمان ملی جوانان موافقت نکردند و این موضوع هم به نتیجه نرسید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب، گفت: موضوع دیگر بحث تشکیل اتحادیه‌های دانشجویی و تسهیل این روند بود که این اتفاق با گذشت یک سال از انتخاب شدن حسن روحانی هنوز نیفتاده است به علاوه که انتخاب وزیر علوم هم با حاشیه‌هایی همراه بود. البته مسائلی همچون اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی نیز جز مطالبات اصلی ستاد جوانان بوده است.

طاهری خاطرنشان کرد: همچنان به رأی خود به رییس جمهور پایبند هستیم، اما این دلیل نمی‌شود که انتقاد نکرده و خواسته‌های مردم را منتقل نکنیم. از طرفی هم اگر این مطالبه گری اتفاق نیفتد در آینده آسیب‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مراسم افطاری شرکت نکنیم اما نباید از حضور نیافتن جوانان اصلاح طلب در مراسم افطاری 29 اردیبهشت رییس جمهور سوء برداشت شود.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: