• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

از پشیمانی شهردار تا معافیت تامین پارکینگ در بناهای تاریخی

درجلسه اعضای کمیسیون عمران شورای شهر، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با معاون میراث فرهنگی این شهر؛ راهکارهای نحوه مشارکت در مرمت خانه و بافت‌های تاریخی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به دیدار با اعضای کمیسیون عمران شورای شهر اصفهان با موضوع بررسی راهکارهای نحوه مشارکت در مرمت خانه و بافت‌های تاریخی، اظهار کرد: در این جلسه موضوع معافیت بناهای تاریخی از عوارض شهرداری، بررسی بسته‌های تشویقی حمایتی در تکمیل بسته‌های تشویقی سازمان میراث فرهنگی به مالکان خانه‌های تاریخی، معافیت از عوارض شهرداری برای خانه‌های مسکونی که به کاربری‌های درآمدزا تبدیل می‌شوند، مورد بررسی قرار گرفتند.

معافیت بناهای تاریخی گردشگری از تامین پارکینگ

وی همچنین معافیت بناهای تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی با کاربری گردشگری از تامین پارکینگ را از جمله مواردی دانست که مورد استقبال اعضای کمیسیون واقع شد و قرار است در جلسات آینده مورد بررسی کارشناسانه قرار گیرد.

او بسته‌های تشویقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را شامل کمک‌های نقدی اعتبارات امانی یا پیمانی و بلاعوض در مرمت خانه‌های تاریخی ثبت شده با مالک خصوصی، احتساب تعرفه‌های آب، برق و گاز به صورت تعرفه‌های فرهنگی و صنعتی و معافیت نقل و انتقال بناها از پرداخت مالیات دانست.

پشیمانی شهرداری از تخریب خانه تاریخی شهرضا

به نقل از معاونت میراث فرهنگی؛ طاهری همچنین در خصوص تخریب خانه تاریخی ارزشمند "میربد" توسط شهرداری شهرضا اعلام کرد: هرچند این بنا در فهرست آثار ثبت ملی نبوده، اما با توجه به قرار گیری در محدوده بافت تاریخی، شهرداری موظف بوده که استعلام‌های لازم را از اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان دریافت کند.

وی با اعلام  ابراز پشیمانی شهردار شهرضا از تخریب صورت گرفته گفت: هم اکنون مراتب اعتراض اداره کل به شهرداری شهرضا منعکس و پیگیری‌های حقوقی لازم در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: