• جمعه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی خبر داد:

تدوین طرح جامع مرمت و استحکام بخشی میدان نقش جهان

 معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به دنبال تدوین و آماده سازی طرح جامع مرمت و استحکام بخشی مجموعه میدان نقش جهان و پیرامون آن به ویژه محورهای تاریخی در چهار سمت میدان، به خصوص محور شرقی مسجد شیخ لطف الله هستیم.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان محمد حسن طالبیان در دیدار با قدرت الله نوروزی- شهردار اصفهان، اظهار کرد: به راستی اصفهان یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی ایران و جهان است که همه ما به داشته های تاریخی و فرهنگی این شهر می بالیم.

وی تصریح کرد: در بازدیدهای خود در طی چند سال اخیر از این شهر تاریخی به این نتیجه رسیده ایم که خوشبختانه محور توسعه مرکز تاریخی این شهر به سوی انسان محوری حرکت می کند که این در جای خود قابل تقدیر است.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره هدف خود از حضورش در اصفهان گفت: امروز در این نشست حضور یافته ام تا همگی تلاش کنیم با مشارکت شهرداری، شورای اسلامی شهر و سازمان میراث فرهنگی توسعه کمی و کیفی اصفهان را متناسب با تاریخ کهن آن رقم زنیم.

طالبیان گفت: با توجه به اشتراکات خوبی که میان سازمان میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان وجود دارد امیدوارم بتوانیم در حوزه هایی همچون ادامه عملیات بازآفرینی حمام خسرو آقا، ادامه عملیات مطالعه و ساماندهی محور تاریخی چهارباغ، همکاری در راه اندازی موزه های جدید در اصفهان و همچنین حفاظت و نگهداری از پل های تاریخی اصفهان با هماهنگی دو نهاد سازمان میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان به خوبی از هویت اصیل تاریخی اصفهان حفاظت کنیم.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به شکوه و عظمت میدان تاریخی نقش جهان اصفهان، گفت: براستی این مجموعه عظیم تاریخی یکی از ارزنده ترین و شاخص ترین مجموعه های تاریخی کشور است، لذا به دنبال تدوین و آماده سازی طرح جامع مرمت و استحکام بخشی مجموعه میدان نقش جهان و پیرامون آن به ویژه محورهای تاریخی در چهار سمت میدان، به خصوص محور شرقی مسجد شیخ لطف الله می باشیم.

وی افزود: با این وصف با توجه به دغدغه های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در این زمینه، از آمادگی لازم برای طراحی یک طرح جامع مرمتی جهت حفاظت از میدان و محورهای پیرامون آن با مشارکت شهرداری اصفهان برخورداریم.

طالبیان با اشاره به اینکه اصفهان یکی از استان های پیشرو در امر مرمت آثار تاریخی کشور به شمار می رود تاکید کرد: با تلاشهای این سازمان، هیئت دولت مصوبه ای تصویب کرد مبنی بر اینکه دولت حمایت مادی و معنوی از مرمت خانه های تاریخی که واجد ارزش تاریخی هستند را با مشارکت دولت به ویژه سازمان میراث فرهنگی، شهرداری اصفهان و همچنین مردم و سایر نهادهای عمومی در کنار مرمت و ارتقاء کیفیت مرکز تاریخی اصفهان به انجام می رساند. امیدواریم با همکاری تمامی نهادهای ذیربط بتوانیم در راستای مرمت و حتی تعیین کاربری های فرهنگی و گردشگری ویژه خانه های تاریخی اصفهان در چارچوب قوانین موجود در این زمینه با مشارکت شهرداری اصفهان عمل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: