• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-5695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

احتمال ریزش تونل خوانسار-بویین میاندشت

فرماندار شهرستان خوانسار گفت: روند احداث تونل خوانسار - بویین میاندشت از مهر ماه سال گذشته تاکنون متوقف شده و احتمال ریزش در داخل تونل زیاد است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در گلپایگان، حسن شفعتی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های گلپایگان و خوانسار که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور با بيان اينكه خوانسار مدفن 309شهید گلگون کفن و امن ترین شهرستان استان است، اظهار كرد: برای پروژه احداث تونل خوانساز بويين مياندشت 50 میلیارد تومان تامین اعتبار شده است، اما مشکل حقوقی دارد که برای حل آن لازم است در هیئت دولت مطرح شود.

وی ادامه داد: حدود 70 درصد مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوانسار اجرایی شده است. شهرک گردشگری و توریستی و فرهنگسرای خوانسار با همت خیرین افتتاح شد و اکنون گردشگران زيادي وارد شهرستان شدند، اما زیر ساخت ها به اندازه کافی وجود ندارد. به دلیل همکاری و همدلی موجود در شهرستان، سرمایه گذاران وارد این شهر شده اند. 

فرماندار خوانساربا  بیان اینکه پروژه فاضلاب شهری و اصلاح شبکه های آبرسانی در شهرستان در حال اجرا است، گفت: با 42 درصد کاهش بارندگی نسبت به سال قبل مواجه هستیم و به دلیل قرار گرفتن بر روی سنگ بستر امکان حفر چاه نداریم. حدود 230 رشته قنات در سطح شهرستان وجود دارد که 75 درصد آب شرب و کشاورزی از طریق آنها تامین می شود، اما برای مرمت، بازسازی و حفظ آنها به اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان نیز است.

شفعتی افزود: با اجرای طرح خط انتقال آب از سرشاخه های دز به خوانسار، از سال گذشته آب وارد شهرستان شد، اما سهمیه آب شهرستان کم است، در حالی که هنوز قسمتی از آب شرب شهرستان از طریق آب های کشاورزی تامین می شود، بنابراين نیاز است که شرکت تخصصی مادر آب، در این راستا کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: احداث سد باغکل پروژه خوبی بود، اما مقداری نشتی آب دارد که نیازمند اعتباری برای مرمت است، همچنین به دلیل اینکه شهرستان خوانسار در مسیر سیل قرار دارد طرح های آبخیزداری خوبی در خوانسار اجرا شده است. 5 رودخانه خشک داریم اما اگر در آنها طرح های آبخیزداری اجرا شود چشمه ها آبدار خواهند شد.

فرماندار خوانسار در خصوص راه های ارتباطی تصریح کرد: راه  ارتباطی خوانسار - دامنه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است و قول داده اند که تکمیل دو بانده خوانسار - گلپایگان نیز در طی چند روز آینده افتتاح شود. روند احداث تونل خوانسار - بویین میاندشت از مهر ماه سال گذشته تاکنون متوقف شده و احتمال ریزش در داخل تونل زیاد است، برای این پروژه 50 میلیارد تومان تامین اعتبار شده است، اما مشکل حقوقی دارد که برای حل آن لازم است در هیئت دولت مطرح شود، این یک تونل بین استانی است و در کاهش آمار تصادفات نقش مهمی خواهد داشت.

شفعتی در رابطه با صنعت شهرستان خاطر نشان کرد: می توان سال 97 را سال شکوفایی اقتصاد خوانسار و مبارزه با بیکاری دانست و قول می دهیم که آمار 16 درصد بیکاری در این شهرستان تا پایان سال به 5 درصد برسد چرا که هر روزه در حال افتتاح پروژه های صنعتی شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه خوانسار نیازمند نگاه ویژه ای است، یادآورشد: باتوجه به وجود مراکز دینی، حوزه های علمیه، باغ شهر و توریستی بودن خوانسار، این شهر را باید یک شهر ملی دانست. از معاون رئیس جمهور می خواهیم که بعد از ماه مبارک رمضان در شهر خوانسار با مردم دیدار داشته باشند.

کدخبرنگار:13083


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: