• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 973-6188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اعتراض ملی پوش فوتسال به قانون جدید

جاوید: کار سازمان لیگ اخلاقی نیست/ قانون آقایان، ظلم به فوتسال است

ملی پوش فوتسال در اعتراض به قانون محرومیت بازیکنان ایرانی در صورت حضور در تیم های خارجی گفت: این قانون ظلم به فوتسالیست هاست.

به گزارش ایسنا، سازمان لیگ فوتسال دیروز (شنبه) اعلام کرد بازیکنان ایرانی که به عضویت تیم‌های خارجی در جام باشگاه‌های آسیا درمی‌آیند، نمی‌توانند تا نیم فصل در لیگ ایران به میدان بروند و به این ترتیب بازیکنانی مثل مهدی جاوید، فرهاد توکلی و قدرت بهادری که با تیم‌های بانک بیروت و نفت عراق قرارداد بسته بودند، باید قراردادشان را فسخ کنند.

مهدی جاوید در گفت‌وگو با ایسنا درمورد این قانون گفت: این که به یک‌ باره اعلام کنند بازیکنان شاغل در جام باشگاه‌های آسیا تا نیم فصل نمی‌توانند بازی کنند از اساس اشتباه است چون یک ماه به شروع لیگ ایران مانده و قراردادی که بازیکنان بسته‌اند به یک ماه پیش برمی‌گردد. تیم‌های خارجی نیز روی ما برنامه‌ریزی کرده‌اند و ما نیز با بررسی برنامه‌هایمان با باشگاه ایرانی قرارداد بسته‌ایم اما الآن دوستان می‌گویند تا نیم فصل نمی‌توانیم بازی کنیم. اگر منِ مهدی جاوید از این قانون اطلاع داشتم شاید هیچ وقت با باشگاه لبنانی قرارداد نمی‌بستم که یک نیم فصل لیگ ایران را از دست بدهم. زمانی که با باشگاه صحبت کردم، با علم به این که ۴-۵ بازی غایب هستم، قرارداد امضا کردم. با این قانون، هم باشگاه و هم بازیکن ضرر می کند و اصلا به لحاظ اخلاقی، درست نیست.

او افزود: آقای ترابیان گفته بازیکنان از سال ۲۰۱۹ باید از ۶ ماه قبل با باشگاه برای جام باشگاه‌ها قرارداد ببندند. این خیلی خوب است و ما از الآن می دانیم اگر بخواهیم برای سال آینده در جام باشگاه‌ها بازی کنیم باید از ۶ ماه قبلش قرارداد ببندیم و تکلیفمان روشن است اما اینکه یک ماه قبل از مسابقات دوستان بیایند بگویند، چنین قانونی وجود دارد، ظلم است.

آقای گل دو دوره لیگ برتر فوتسال در ادامه با اشاره به مصاحبه سرمربی تیم مس سونگون گفت: آقای بی‌غم گفته حضور بازیکنان ایرانی در تیم‌های دیگر به ضرر نماینده ایران است. در حالی که این موضوع اصلا قضیه ملی نبوده و کاملا باشگاهی است. تونی کروس در ترکیب رئال مادرید جلوی بایرن مونیخ بهترین عملکردش را به نمایش گذاشت. یا آنتوان گریزمن در فینال اروپا به تیم مارسی که هم وطنانش هستند دو گل زد و باعث و بانی قهرمانی اتلتیکو مادرید شد. بنابراین در فوتبال دنیا، بحث باشگاهی و ملی جداست و هر بازیکن آزاد است در هر باشگاهی که می‌خواهد بازی کند. کسانی که با این دلیل، چنین قوانینی گذاشته‌اند ظلم می‌کنند. ما فوتسالیست‌ها هر سال مجازات می‌شویم. بهترین باشگاه‌ها از فوتسال کناره‌گیری می‌کنند. به جای این که هر سال شرایط مالی برای فوتسالیست‌ها بهتر شود، بدتر می‌شود. تیم ملی ما سوم دنیا شده اما سال به سال  رقم قراردادها پایین می‌آید. بالای بیست بازیکن از فوتسال ایران رفته‌اند و از شرق آسیا تا اروپا پخش شده‌اند. این نشان می‌دهد حال فوتسال ایران خوب نیست چون بازیکنی که تازه کارش در لیگ پرفشار ایران تمام شده، به خاطر مشکل مالی در فصل استراحت، قرارداد جدید خارجی می‌بندد.

جاوید تصریح کرد: من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و قراردادم را در یک زمان مشخص کاملا حرفه‌ای با دو باشگاه گیتی‌پسند و بانک بیروت لبنان امضا کردم. این درست نیست که بگویند اگر به لبنان بروی، نمی‌توانی تا نیم فصل در ایران بازی کنی. با این کار، ما را در دوراهی بدی قرار داده‌اند. اگر بخواهیم با تیم لبنان به جام باشگاه‌ها برویم، ۶ ماه از لیگ ایران محروم می‌شویم و اگر قراردادمان با بانک بیروت را فسخ کنیم باید جریمه فسخ بدهیم.

بازیکن گیتی‌پسند اصفهان با بیان این که باشگاهش باید این موضوع را پیگیری کند، به ایسنا گفت: باشگاه گیتی‌پسند باید از حق من و خودش دفاع کند. برای سال ۲۰۱۹ تکلیف همه مشخص است و همه ‌می‌دانند باید چه کار کنند اما امسال اگر می‌خواستند این قانون را اجرا کنند باید ۳ ماه پیش می‌گفتند. سازمان لیگ می‌گوید این قانون را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده است درحالی که اگر این اتفاق افتاده بود، باشگاه گیتی‌پسند هنگام مذاکره با من، می‌گفت چنین موضوعی وجود دارد.

جاوید در پایان اظهار کرد: خواهش می‌کنم در اوضاع بد فوتسال، ما فوتسالی‌ها به خودمان ضربه نزنیم. اگر من و سایر ملی پوشان یک نیم فصل بیرون بنشینم، با این شرط که همه چیز گل و بلبل شده و حال آقای کریم منصوری خوب می شود مشکلی نیست؛ ما ۶ ماه بازی نمی‌کنیم. اگر دوست دارند ما را مجازات کنند و این‌طور راحت می‌شوند، ما هم بحثی نمی‌کنیم اما کلاهشان را قاضی کنند و ببینند اگر محرومیت ۶ ماهه سه ملی‌پوش اتفاق خوبی برای فوتسال ایران است، روی تصمیمشان بمانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: