• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اصفهان:

آیت‌الله طاهری طلایه دار نهضت امام(ره) در اصفهان بودند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: شأن و خدماتی که آیت‌الله طاهری به مردم و انقلاب کردند باید حفظ شود. ایشان پدر شهید بودند و در کل خدمات ایشان بر کسی پوشیده نیست.

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص شخصیت و خدمات آیت‌الله سید جلال‌الدین طاهری- امام جمعه فقید اصفهان، اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله طاهری از پیشگامان انقلاب بودند و از معدود افرادی بودند که از گام‌های نخستین نهضت امام خمینی (ره) در صحنه بودند. بعد از تبعید امام راحل، ایشان  به اصفهان آمدند و امامت جمعه شهر را بر عهده داشتند.

وی افزود: در اصفهان عده‌ای انگشت شمار بودند که آگاهانه و با کمال شجاعت از خط امام و نهضت امام و ملت حمایت می‌کردند. آیت‌الله طاهری طلایه دار نهضت امام در اصفهان بودند که محرومیت‌های زیادی از سوی رژیم ستم‌شاهی علیه ایشان اعمال شد به گونه‌ای که آیت‌الله طاهری چند بار به زندان افتادند یا تبعید شدند.

امام جمعه موقت اصفهان، تصریح کرد: آیت‌الله طاهری در طول امامت جمعه خود به اصفهان و مردم این شهر خدمات زیادی کردند و تا آخر عمر در خط امام و انقلاب بودند. شأن و خدماتی که آیت‌الله طاهری به مردم و انقلاب کردند باید حفظ شود. ایشان پدر شهید بودند و در کل خدمات آیت الله طاهری بر کسی پوشیده نیست.

رهبر خاطرنشان کرد: آیت‌الله طاهری بارها در جبهه حضور یافتند و به رزمندگان اسلام روحیه می‌دادند. ایشان در اصفهان و حرکت رو به جلوی انقلاب درخشش خاصی داشتند. 

به گزارش ایسنا؛ آیت الله طاهری روز 13 خرداد 1392 در سن 87 سالگی فوت شدند و پس از تشییع با شکوه مردم اصفهان پیکر ایشان در گلزار شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

کد خبرنگار:13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: