• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-7495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اثرگذاری هنرخوشنویسی در حوزه انسان سازی

نایب رییس شورایعالی انجمن خوشنویسان ایران گفت: هنرخوشنویسی، هنری برخاسته از فرهنگ والای ایرانی و اسلامی است که در حوزه انسان سازی می تواند اثرگذار باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، علی اشرف صندوق آبادی در آیین مشق رمضان در فرهنگسرای معراج کاشان اظهار کرد: چالش امروز جامعه، قضاوت های زود هنگام، شتاب و عجله است، اما خاصیت هنر و ریاضت های آن، انسان را به صبر و دقت وادار می کند.

وی افزود: نگاه یک هنرمند به مسایل جامعه، یک نگاه دقیق و همه جانبه نگر است و با توسعه مراکز و فعالیت های هنری توسط مسوولان، این نگاه باید در جامعه ترویج و تشویق شود .

نایب رییس شورایعالی انجمن خوشنویسان ایران تصریح کرد: فراگیری یک هنر و خلق اثر هنری باعث آرامش درون هنرمند می شود و در این لحظه های متلاطم زندگی، یک لحظه آرامش  غنیمت است و به همین علت باید جوانان را تشویق کرد تا وارد عرصه هنر شوند.

وی تاکید کرد: ایران خاستگاه هنر خوشنویسی است و این هنر برگرفته از تاریخ و تمدن ایران و اسلام است که اگر به گذشته آن نگاه کنیم انحرافی در آن دیده نمی شود.

صندوق آبادی گفت: کاشان یکی ازشهرها با ظرفیت های بالا در حوزه هنر و خوشنویسی است و انتظار است مسئولان این شهرستان زمینه ای را فراهم کنند که خوشنویسان کاشان بتوانند حضور پررنگ تری در کشور داشته باشند.

وی افزود: کاشان شهری با ظرفیت های فاخر ادبی و هنری است که با شخصیت هایی مثل محتشم در شعر و امیرکبیر در سیاست، جایگاه والایی در تاریخ ایران دارد.

وی تصریح کرد: کاشان بین اصفهان و قم قرار گرفته است که دو قطب هنر کشور هستند و مسئولان این شهرستان باید توجه ویژه به حوزه خوشنویسی به عنوان هنر اصیل و ظریف ایرانی و اسلامی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، همزمان با برگزاری هشتمین آیین مشق رمضان، دفتر انجمن خوشنویسان کاشان و نمایشگاه آثار خوشنویسان این شهرستان با حضور علی اشرف صندوق آبادی گشایش یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: