• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 973-10288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سهمیه المپیک حق دختران یا پسران؟

آخرین مهلت معرفی تیم فوتسال برای مسابقات المپیک 15 تیر ماه است که هنوز با وجود برگزاری تمرینات هردو تیم مشخص نیست که کدام یک از دو تیم به مسابقات اعزام خواهند شد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، روز 20 بهمن ماه سال 96 بود که تیم فوتسال بزرگسالان آقایان ایران در نیمه نهایی مسابقات آسیایی با پیروزی هفت بر یک در برابر ازبکستان به فینال مسابقات رسید و توانست سهمیه المپیک را برای تیم زیر 18 سال پسران ایران کسب کند. از طرفی دیگر تیم فوتسال بانوان ایران نیز توانستند در روز 20 اردیبهشت سال 97 در مسابقات آسیایی با پیروزی در مقابل تیم ویتنام راهی فینال مسابقات شوند و سهمیه المپیک را برای تیم زیر 18 سال دختران ایران به دست بیاورند.

تیم شهناز یاری حدود دو سال است که اردوهای مختلفی را برگزار کرده است و می‌توان گفت بازیکنانی که دو سال است کنار یکدیگر بازی می‌کنند، قطعاً تیم یکپارچه وهماهنگی را تشکیل داده‌اند. از سوی دیگر علی صانعی که هدایت تیم پسران 18 سال ایران را بر عهده دارد حدود 8 -9 ماهی هست که پس از استعدادیابی‌های پی در پی و هفتگی که برگزار کردند توانست تیم منسجمی را تشکیل دهد و این نکته را در تورنمنت ایتالیا ثابت کرد.

طبق قوانین فدراسیون فوتبال، ایران و کمیته ملی المپیک از بین دو تیم پسران و دختران تنها یک تیم را می‌توانند به مسابقات المپیک بوینس آیرس آرژانتین معرفی کنند و البته هر دو تیم از مربیان گرفته تا بازیکنان می‌خواهند در این مسابقات شرکت کنند و مزد تلاش‌های خود را بگیرند.

واکنش مردم به این موضوع نیز در نوع خود جالب است که در فضای مجازی با کمپین‌هایی که ایجاد کردند خواستار مشخص شدن هرچه سریع‌تر این مسئله شده‌اند.


شاید المپیک تنها میدان بین المللی برای اثبات توانایی دختران باشد

زینب کرمی ملی پوش اصفهانی تیم زیر 18 سال ایران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا پیرامون معرفی کردن تیم پسران یا دختران اظهار کرد: پسران ایران شرایط حضور در مسابقات بین المللی را دارند و در آینده فرصت‌های زیادی برای نشان دادن توانایی‌های خود دارند. اما بانوان واقعاً شرایط این گونه ای ندارند و شاید المیک تنها میدان بین المللی برای ثابت کردن توانایی‌های دختران جوان ایران باشد.

آخرین مهلت انتخاب سهمیه المپیک از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک 15 تیر ماه اعلام شده است.

اکنون و با قهرمانی‌هایی که دو تیم آقایان و بانوان ایران در مسابقات آسیا به دست آوردند همه مسئولان در تلاش هستند تا بتوانند هر دوتیم را به مسابقات المپیک اعزام کنند و اگر این اتفاق رخ ندهد باید امیدوار باشیم که صلاحیت دو تیم مورد بررسی قرار بگیرد و براساس صلاحیت و به دور از هر معیار نامربوطی سهمیه ایران در مسابقات المپیک 2018 بوینس آیرس آرژانتین مشخص شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: