• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تداوم حضور اصفهان در شبکه شهرهای خلاق بررسی می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از حضور شهردار، مدير مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداري اصفهان و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری در شهرهای کراکف و کاتوییس لهستان برای دفاع از باقی ماندن اصفهان در شبکه شهرهای خلاق خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، مهدی مقدری با اشاره به حضور هیأت سه نفره از مدیران شهری در لهستان اظهار کرد: اصفهان از سال 2014 در این شبکه پذیرفته شده اما تا کنون هیچ نماینده‌ای از مدیریت شهری اصفهان در این اجلاس حضور پیدا نکرده بود و از آنجا که این مسأله در ارزیابی ادامه عضویت اصفهان در این شبکه برای سال آینده بسیار حیاتی است، مديريت شهري اصفهان در اين دوره از اجلاس حضور مي يابد.

وی ادامه داد: دوازدهمین اجلاس سالانه شبکه شهرهای خلاق جهان 22 تا 25 خرداد ماه در شهرهای کراکف و کاتوییس لهستان برگزار می‌شود و شهردار اصفهان، مدير مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداري اصفهان و عضو کمیسیون فرهنگی و سخنگوي شوراي شهر در اين رويداد حضور خواهند يافت. 

نماینده شورای شهر اصفهان در اجلاس شهرهای خلاق افزود: شهرهای عضو این شبکه موظف هستند به منظور تبادل تجربیات و بهره‌مندی از ظرفیت دیگر شهرها حضور مؤثر و مفیدی در اين شبکه و رويدادهاي آن داشته باشند و عملکرد آنها پس از هر دوره چهار ساله ارزیابی می‌شود. بر همین اساس هيأت سه نفره‌اي از مديريت شهري اصفهان در این اجلاس حضور مي‌يابد تا از منافع شهر در عرصه بین‌المللی دفاع کرده و حضور اصفهان در اين شبکه را تثبيت کند. 

مقدری ادامه داد: اصفهان متعهد شده بود به عنوان یک شهر خلاق صنایع دستی و هنرهای عامه از طريق توسعه ظرفیت هنرمندان و کارآفرینانِ خلاق با پشتیبانی مالی و آموزش، بر ارزش‌های شهری خود بیفزاید.

وی افزود: از ایران تنها دو شهر اصفهان در حوزه صنایع دستی و هنرهای عامه و رشت در حوزه غذا و خوراک عضو این شبکه هستند و هیأت‌های این دو شهر در واقع نمایندگان فرهنگ و هنر ایران در این شبکه یونسکو محسوب می‌شوند. 

مقدری با تأکيد بر اين که نباید با بی تفاوتی و کم کاری نگاه مثبت جهانی یونسکو به فرهنگ و آیین‌های ایران را خدشه‌دار کرد، گفت: شبکه شهرهای خلاق، همکار ممتاز یونسکو است و نه تنها سکویی برای تأمل بر نقش خلاقیت به عنوان اهرمی برای پیشرفت پایدار محسوب مي شود، بلکه محل پرورش فعالیت و نوآوری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: