• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-9695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید امام جمعه اصفهان بر حضور در نماز جمعه

امام جمعه اصفهان گفت: روایت داریم اگر فردی سه هفته از روی بی اعتنایی نماز جمعه را ترک کرد باید خانه را روی سرش خراب کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه ستاد نماز جمعه اردستان اظهار کرد: در طول ایام هفته، روز جمعه از فضیلت بیشتری نسبت به روزهای دیگر برخوردار است. روایت داریم که روز جمعه از عید فطر و قربان نیز بالاتر است.

وی با اشاره به اهمیت نماز جمعه افزود: نماز جمعه یک واجب عینی است که روایت داریم اگر فردی سه هفته از روی بی اعتنایی نمازجمعه را ترک کرد باید خانه را روی سرش خراب کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: بنا به فرموده امام خمینی (ره) اگر انقلاب اسلامی هیچ کاری هم نکرده باشد و نمازجمعه را احیا کرده باشد کار بزرگی انجام داده است و از اين جمله می توانیم به اهمیت نمازجمعه پی ببریم.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه در کشور بیش از 900 مصلی نماز جمعه هر هفته فعالیت دارند، افزود: نماز جمعه یک کار فرهنگی بسیار ارزشمند است که هر هفته میلیون ها نفر تجمع می‌کنند و مسائل و مشکلات مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند.

وی برگزاری نمازجمعه در هر شهر را امتیاز آن منطقه دانست و گفت: هر شهری باید این امتیاز را به نحو احسن برگزار کند. حضور در نمازجمعه یک کار فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که باید در هر مکان و مجلسی برای آن تبلیغ شود.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: نباید مسائل خط و خط بازی را وارد موضوع نماز جمعه کرد. اعضای ستاد نماز جمعه در هر شهری وظیفه دارد اتحاد را در آن منطقه بین همه افراد و گروه ها ایجاد کند.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه انسان‌ به معنی واقعی نباید زیر سلطه هیچ انسانی دیگری باشد، تاکید کرد: اگر احترامی به یک مرجع و حتی معصوم هم گذاشته می‌شود به واسطه این است که وابسته به خداست. اینکه فردی بخواهد طرفداری انسانی باشد نشان از ضعف اوست.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: