• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-9995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز فعالیت کانون‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان کاشان از تیرماه

کارشناس مسئول فعالیت های فوق برنامه مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: کانون های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان کاشان در 40 مرکز، فعالیت خود را از تیرماه آغاز خواهند کرد که این رقم نسبت به سال قبل 60 درصد رشد دارد.

محمدرضا معصومی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: بنا به تحقیق های علمی، نوآفرینی و شخصیت افراد در اوقات آزاد و با استفاده از فعالیت های غیررسمی رشد و بروز پیدا می کند، زیرا آموزش های هدفمند و صحیح، منجر به پرورش تفکر خلاق و اندیشه واگرا در آنها می شود.

وی افزود: برای برنامه ریزی در جهت غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان باید به انگیزه های درونی و انتخاب فعالانه آنها توجه کنیم، در حالی که بسیاری از خانواده ها بر اساس علاقه خود، فرزندانشان در کلاس هایی ثبت نام می کنند که مورد علاقه آنها نیست.

کارشناس مسئول فعالیت های فوق برنامه مدیریت آموزش و پرورش کاشان تصریح کرد: در صورت بی توجهی به نیازهای روان شناختی و علاقه دانش آموزان، اوقات فراغت آنها در یک فرصت زمانی برای سرگرم شدن محدود شده است و نتیجه ای جز اتلاف وقت و سرمایه جوانی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: برنامه های ستاد اوقات فراغت دانش آموزان کاشان در قالب آموزش 60 رشته فعالیت های هنری، مهارت های حرفه آموزی و ورزشی با حضور استادان مجرب طراحی شده که در قالب رشته های کامپیوتر، رباتیک، آموزش شهروندی، نقاشی، خوشنویسی، تئاتر، نجوم، معرق، شطرنج، گویندگی و رشته های ورزشی ارائه خواهد شد.

معصومی گفت: برای نخستین سال در برنامه های ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش کاشان، برخی رشته ها برای آموزش والدین دانش آموزان نیز طراحی شده است.

وی گفت: با توجه به انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران، برنامه هایی در قالب کتابخوانی، قصه گویی، داستان نویسی و معرفی چهرها و مراکز مرتب با کتاب و کتابخوانی در کانون های تابستانی امسال طرح ریزی شده است.

کارشناس مسئول فعالیت های فوق برنامه مدیریت آموزش و پرورش کاشان افزود: در سال گذشته 19 هزار نفر از دانش آموزان شهرستان کاشان در مراکز غنی سازی اوقات فراغت شرکت کردند که 36 درصد از جامعه دانش آموزی این شهرستان را شامل می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: