• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-10595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بختیار:
فضای سرمایه گذاری در استان اصفهان مناسب نیست

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران وقتی به استان اصفهان می آیند، برای سرمایه گذاری با چالش های بسیار زیادی مواجه می شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، علی بختیار در آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: در استان شرایط  کسب و کار برای سرمایه گذاری نسبت به سایر استان مناسب نیست. سرمایه گذاران وقتی به استان می آیند، برای سرمایه گذاری با چالش های بسیار زیادی مواجه می شوند پس باید در استان فرایندهای دست و پاگیر را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: بزرگترین دغدغه اشتغال است و راهی جز سرمایه گذاری برای آن وجود ندارد. امسال در کشور شرایط خوبی را از نظر منابع برای ایجاد اشتغال و تولید داریم و باید برنامه ریزی دقیقی را در این جهت انجام دهیم. فضای کسب و کار در داخل کشور، استان و شهرستان برای اشتغال جوانان باید مناسب باشد.

نماینده مردم گلپایکان و خوانسار در خصوص حق آبه گلپایگان گفت: فرماندار جدید باید با برنامه ریزی دقیق در جهت رفع مشکلات کار کند و با یک همگرایی بین مسئولان شهرستان بتوانند چالش ها را مدیریت کند. یکی از مهم ترین مسائل در شهرستان موضوع آب، تامین آب کشاورزی، حق آبه کشاورزان و مدیریت سد کوچری است.

بختیار با بیان اینکه گلپایگان منطقه کشاورزی و دامداری است، افزود: زمانی گلپایگان به دلیل در اختیار داشتن 60 هزار گاو شیری و اینکه یکی از بزرگترین تولید کنندگان شیر محسوب می شد به هلند ایران مشهور بود، اما امروز تعداد گاوهای شیری به حدود 30 هزار راس کاهش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل انتقال آب از سرشاخه های دز به شهر قم حدود 10 هزار هکتار از اراضی پایین دست گلپایگان خشک شده است. باید برای احیای اراضی خشک شده و تالاب شور گلپایگان کاری کنیم. همچنین سند حق آبه در دست مردم گلپایگان است و در کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو به تصویب رسیده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس یادآور شد: اخیرا مجری طرح سد کوچری که مخزن آن در استان اصفهان است را از شرکت آب منطقه ای تهران به آب منطقه ای قم تغییر داده اند و توجیه آنها این است که زمانی مجری آب، تهران بوده که استان ها هریک شرکت آب منطقه ای نداشتند و آب قم زیر مجموعه آب تهران بوده است.

وی در خصوص مرزهای سیاسی گلپایگان گفت: در سال1372 مرزهای گلپایگان و خمین تغییر کرده و مرزهای خمین به سمت گلپایگان پیشروی داشته است که در این 3 هزار و 200 متر پیشروی سنگ نگاره ها قرار دارد. لازم است تا براساس مستندات این موضوع دنبال شود تا بدون اینکه دچار تنش اجتماعی شویم و یا مسائلی از سمت مردم مطرح شود موضوع حل شود. همچنین مسئولان وظایف خود را در حوزه تقسیمات به درستی انجام دهند تا چالشی در این جهت ایجاد نشود و فرماندار جدید هم در این جهت کار را دنبال کند.

کد خبرنگار:13083


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: