• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-7394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

فرهنگ و هنر اصفهان در آخرین روز از ماه رمضان

آخرین روزی است که عطر رمضان در نصف جهان پیچیده است و بر حال و هوای شهر نقش بندگی و عبودیت می زند. فرهنگ و هنر در آخرین روز از ماه رمضان نیز جریان دارد و در کنار سفره افطار نوایی از جنس ربنا به گوش خواهد رسید. ربنایی که فرهنگ و هنر یک سرزمین در تک تک حرف هایش پیچیده و عشقی خالصانه در دل آن جریان دارد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان،  امروز (پنجشنبه) برنامه "داستان خوانی رمضان" در ساعت 16 در حمام علی قلی آقا اصفهان توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار می شود و میزبان علاقه مندان خواهد بود.

برنامه "شش فیلم شش نگاه" با موضوع سینمای مستقل جهان، فیلم "گلوریا" را به نمایش می گذارد و کارشناس آن پژمان نظرزاده آبکنار خواهد بود. این برنامه امروز از ساعت 17 در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می شود.

اولین نمایشگاه و فروشگاه هنری در جهت تقویت صندوق حمایت از هنرمندان استاد فرشچیان از ساعت 17.30 تا 21 در گالری نقش قلم برگزار می شود و تا 20 تیر به روی علاقه مندان باز است.

سومین نمایشگاه تشریفات و تسهیلات، جهیزیه و ملزومات ازدواج از ساعت 17 تا 24 در محل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان برگزار می شود و تا 26 خردادماه به روی علاقه مندان باز است.

نقش‌خانه هنرهای سنتی نیز همچنان نمایشگاه "صنایع دستی قرآن را در میدان نقش جهان برگزار مي كند و تا 27 خرداد آماده میزبانی از علاقه مندان است، ساعات بازدید این نمایشگاه از ساعت 10تا 18 است.

آخرین روزی است که نمایشگاه نقاشی "روشنایی آب" با آثار اکبر نیکان پور برگزار می شود و از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 20 در گالری متن به روی علاقه مندان باز است.

تئاتر "چای تلخ" به کارگردانی هومن حیدری امروز از ساعت 20 در سالن اصلی مجموعه فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود و تا یکم تیرماه علاقه مندان را فرا  می خواند.

امروز سینما سپاهان فیلم‌های "چهار راه استانبول"، "خجالت نکش"، "عصبانی نیستم" و "تگزاس" را اکران و سینما فلسطین فیلم "دلم می خواد" را اکران می کند. فیلم‌های "در وجه حامل"، دشمن زن"، "دلم می خواد"، "چهار راه استانبول"، "خجالت نکش"، "خوک"، "عصبانی نیستم!"، "تگزاس"، "فیلشاه" (انیمیشن) و "فیلم های کوتاه روز" (هنر و تجربه) در پردیس سینمایی چهارباغ به روی پرده می‌رود. انیمیشن "فیلشاه" و فیلم "لاتاری" در سینما فرهنگیان اکران خواهد شد.

کد خبرنگار:13091


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: