• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امجدی خبر داد:

بهره‌برداری از ساختمان CIP فرودگاه اصفهان در دی ماه 97

مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با بیان اینکه ساختمان CIP این فرودگاه دی ماه امسال به بهره‎برداری خواهد رسید، گفت: با مشارکت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان، استانداری و فرودگاه اصفهان، به دنبال برقراری یک مسیر پروازی به آلمان است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، حسن امجدی در پی اعلام خبری از سوی نایب رئیس کمیسیون گردشگری اصفهان مبنی بر دایر شدن خط پروازی اصفهان به یکی از شهرهای هامبورگ، فرانکفورت یا دوسلدورف آلمان در آینده‎ای نزدیک، اظهار کرد: در این رابطه کمیسیون گردشگری اصفهان و استانداری با موضوع فرودگاه اصفهان در حال رایزنی و هماهنگی برای ایجاد یک مسیر پروازی به اروپا به ویژه آلمان هستند و یکسری بازاریابی‎ها نیز انجام و اطلاعات مورد نیاز کسب شده است و تعدادی از شرکت‎های هواپیمایی داخلی نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده‎اند.

وی با بیان اینکه این موضوع هنوز در مرحله پیگیری قرار دارد و به نتیجه قطعی نرسیده است، افزود: این شرکت‎های هواپیمایی آمادگی خود را با این شرط اعلام کرده‎اند که بخشی از مسافران هواپیما توسط آژانس‎های اصفهان به طور چارتری تامین شود.

مدیر کل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان هم چنین درباره پروژه‎های در دست اقدام این فرودگاه، گفت: یکی از مهمترین پروژه‎ها که از سال گذشته ادامه یافته، اجرای فاز دوم توسعه سالن ترمینال خارجی از ۶ هزار مترمربع به ۱۵ هزار مترمربع است که به همراه پروژه موتورخانه جدید این ترمینال و ساختمان CIP تا دی ماه امسال به بهره‎برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: یکی از کارهای بزرگی که در این فرودگاه انجام شده، تملک ۴۰۰ هکتار از اراضی جلوی فرودگاه با همکاری نیروی هوایی است که کارهای نهایی انتقال آن در حال انجام است و این کار می‎تواند در شروع توسعه فرودگاه اصفهان نقش زیادی داشته باشد.

امجدی درباره دیگر طرح‎های این فرودگاه، گفت: سیستم تسویه‎خانه مجموعه فرودگاه هم که از آبان ۹۴ اجرایی شده بود، با اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امسال به بهره‎برداری خواهد رسید. این تسویه‎خانه به طور میانگین ظرفیت ۶۳۰ مترمکعب آب در روز را داراست.

وی درباره اجرای پروژه جدید در سال ۹۷، اظهار کرد: مناقصه پروژه توسعه اپرون فرودگاه اصفهان که ظرفیت پارک ۱۰ هواپیما را داشت، به اتمام رسیده و پیمانکار آن تعیین و اکنون در فرودگاه مستقر شده است تا ظرفیت پارک پوزیشن را به ۲۳ استند افزایش دهد.

مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تاکید کرد: زمان پیش‎بینی شده برای این طرح ۱۸ ماه است که از اول ماه آینده عملیاتی خواهد شد.
کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: